העיתונאי וראש לשכתו של ראש הממשלה יצחק רבין, איתן הבר, הובא הבוקר (שלישי) למנוחות בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים. דליה רבין ונוני מוזס הגיעו בין היתר ללוות את הבר ז"ל בדרכו האחרונה. אילן בנו ספד לו: "חלקנו אותך עם עם ישראל, היית איש של אנשים, הייתי עד לניסיונות שלך לעזור לאנשים במצוקה. מאז לכתך הגיעו אלינו עשרות סיפורים איך עזרתך ותמכת, הטלפון פשוט לא מפסיק לצלצל". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הבן התייחס לקשר המיוחד של אביו עם המשפחות השכולות, ותיאר יוזמה לקחת נציגי משפחות שכולות לנסיעות של רה"מ רבין. "אבא, היית ממש גוגל של שכול", המשיך. "בשלוש השנים האחרונות נלחמת על חייך אבא, ואני, מיכל וכל המשפחה גאים בך, דוגמה למסירות אין קץ ואהבת הארץ". 

הלוויה של איתן הבר (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"כל המשפחה גאה בך" | צילום: החדשות 12, החדשות12
הלוויה של איתן הבר
"היה שם בכל הרגעים ההיסטוריים"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ספד לו: "אנו נפרדים מאיש שהשאיר חותם בלב כל מי שנקרא בדרכו, שועי עולם ופשוטי עם, עמיתים לדרך שמובילים לצידו את מה שטוב בעיתונות בישראל, ופרחי תקשורת צעירים שהסתכלו בו בהערצה".

"אינך יכול שלא לתהות מה הוביל לסוד הקסם שהביא לכך ששבה כל כך הרבה אנשים", המשיך ברק. "אני מאמין שלקסמו היו ארבעה מקורות: אישיות כובשת, הבנה עמוקה של טבע האדם, עוצמתו וחולשותיו, סקרנות בריאה וזיכרון חד לאנקדוטות, כישרון מולד למילים ולכוחן המאגי לעצב, ולברור ריגושים ועולמות".

עוד הוסיף ברק: "בימים אלה של הסתה וקיטוב, של הנדסת תודעה, של פייק ניוז ופייק אמת, יותר מכל אתגעגע לאיתן של כל אחד מאיתנו. בנוכחותו, בחיוכו עם הקריצה העוקצנית, בתובנתו המפוקחת עד כאב, אך נטולת גרגר של רוע. ובעיקר לרוחו, לקסם הנפלא, הצמרמורת במורד הגב כשהוא מתאר את נעלי הצנחנים האדומות ונעלי השריון השחורות, המציצות אליו משולי השמיכה הצבאית הקצרה מדי, מעל הגופות הדוממות בחצר".

הלוויה של איתן הבר

"איתן לא היה כתב צבאי, הוא היה ה-כתב הצבאי", ספד נטע ליבנה, עורך ידיעות אחרונות. "הוא סיקר את הר הבית בידינו, ואת חציית התעלה, איתן הוא האיש שהיה שם. הוא היה שם גם באותו לילה מר בכניסה לאיכילוב, מוקף אזרחים צועקים שאמר את ארבע המילים שנצרבו בלב האומה. איתן הוא האיש שהיה שם בכל הרגעים ההיסטוריים, משמש עיניים למיליוני ישראלים שקראו בשקיקה את מילותיו, זכינו לערוך אותו ולקרוא אותו ותמיד ללמוד ממנו". 

הבר הלך לעולמו ביום רביעי האחרון בגיל 80, בתום מאבק במחלת הסרטן והותיר אחריו שני ילדים. מי שהיה הכתב הצבאי המוכשר והמקושר של "ידיעות אחרונות" במשך 26 שנים, לפני שהפך ליועץ תקשורת צמוד ליצחק רבין בשנותיו כשר ביטחון וכרה"מ, חשף בספטמבר 2019 את המחלה עמה התמודד והודה: "יש לי סרטן, יש לי פרקינסון, יש לי סיוגרן, יש לי סוכרת - כל מה שלא היה לי ב-60 שנה הכול נפל עליי".

הבר ז"ל, שהותיר חותמו גם על הזירה הפוליטית, זכור במיוחד בשל תקופתו כראש לשכתו של ראש הממשלה יצחק רבין בכהונתו השנייה. הבר, שהותיר אחריו שני ילדים, הקריא בליל 4 בנובמבר 1995 את ההודעה על הירצחו של רבין: "ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה בצער רב וביגון עמוק, על מותו של ראש הממשלה שנרצח בידי מתנקש".