בניגוד להנחיות, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, הזמינה ספר למעון בבלפור כדי לטפל בשערה בערב חג הסוכות, כך נחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות". הספר הגיע למעון בירושלים לפחות פעם אחת, למרות תקנות הסגר שאוסרות באופן מפורש על שהייה בבית מגורים של אדם אחר שלא למטרה מותרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים מטעמה של שרה נתניהו אישרו את הפרסום, אך ניסו לספק הסבר שיצדיק את המעשים: "הגברת שרה נתניהו מקפידה באופן מחמיר על הנחיות משרד הבריאות. בתקופת הסגרים היא לא יצאה מביתה והיא מנהלת את שגרת עבודתה כפסיכולוגית ילדים בעיקר באמצעות פגישות זום ושיחות טלפון. הגב' נתניהו מקפידה הקפדה יתרה שהיא ובני ביתה יעטו מסכה, גם בתוך הבית, וכך גם עובדי המעון ונותני השירותים שמגיעים אליו. היא הקפידה על הכללים גם בראש השנה ובסוכות, וביום הכיפורים התפללה ברחוב ליד הבית".

"כל מי שמבקר במעון ראש הממשלה יעיד שהגב' נתניהו לא רק עוטה מסכה בעצמה בתוך הבית, אלא מבקשת מכולם לעשות זאת, וזהו גם המסר שביקשה להעביר לציבור. לפני חג הסוכות צילמה הגב' נתניהו סרטון הסברה לשירות הציבור בו קראה לכולם לעטות מסכות. מאחר שהיא דמות ציבורית משפיעה ומדובר בסרטון הסברה לשירות הציבור, היא הניחה שניתן להשתמש בשירותי ספר, כפי שנהוג בערוצי הטלוויזיה. הגב' נתניהו והספר עטו מסכה וכפפות בזמן ששהו יחד והיא אף ביקשה מהספר להימנע משיחה מטעמי זהירות".

שרה מסרה בתגובה: "הגב' שרה נתניהו מקפידה באופן מחמיר על הנחיות משרד הבריאות. בתקופת הסגרים לא יצאה מביתה והיא מנהלת את שגרת עבודתה כפסיכולוגית ילדים בעיקר אמצעות פגישות זום ושיחות טלפון. הגב׳ נתניהו מקפידה הקפדה יתרה שהיא ובני ביתה יעטו מסכה, גם בתוך הבית, וכך גם עובדי המעון ונותני השירותים שמגיעים אליו. הגב׳ נתניהו והספר עטו מסכה וכפפות בזמן ששהו יחד והיא אף ביקשה מהספר להימנע משיחה מטעמי זהירות".

במהלך הסגר: בנו של נפתלי בנט אירח את חברתו בביתם

גם בנו של יו"ר ימינה נפתלי בנט, שנוסק בסקרים האחרונים, הפר את הנחיות הסגר שנכנסו לתוקפן בערב ראש השנה. חברתו של הבן הגיעה ברגל בערב יום כיפור לבית משפחת בנט ברעננה מביתה שבהרצליה, כך לפי פרסום ב-YNET אמש.

ח"כ נפתלי בנט (צילום: החדשות 12)
יו"ר ימינה נפתלי בנט, ארכיון | צילום: החדשות 12

בתיעוד שעלה בחשבון האישי של בנו בן ה-15, נראים השניים מצלמים סרטונים עם צאת יום כיפור. מלשכתו של בנט נמסר: "במהלך יום הכיפורים, החברה של בנו המתבגר של בנט הגיעה לבקר אותו בביתם, ללא ידיעתם מראש של בנט ורעייתו. ח"כ בנט לוקח אחריות, מצר על כך, שוחח עם בנו ויפעל שזה לא יישנה".