אורן אברהם, אסיר משוחרר שסובל מהפרעות נפשיות, מאושפז במצב קשה ובהכרה בבית החולים שמיר (אסף הרופא) לאחר שהצית עצמו הבוקר (חמישי) בכניסה למבנה קופת החולים כללית ברחוב צה"ל ברמלה. אחיו של אברהם זעם על התנהלות הרשויות שלטענתו סירבו לסייע לו בשיקום: "זו רשלנות של המדינה, הוא אמר שישרוף את עצמו למוות". עדי ראייה: "הוא נכנס לקופה וצעק: 'אני הולך להצית את עצמי'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אחיו של אברהם סיפר ל-N12 כי שעות לפני האירוע הוא התריע כי בכוונתו להצית את עצמו למוות: "מדובר בבחור עם ליקוי נפשי שהשתחרר מבית הסוהר וניסה בשנה האחרונה לשים קץ לחייו כמה פעמים. כולם החליטו שהוא כשיר לעמוד לדין. אחרי כל אשפוז שחררו אותו. גם בפעם האחרונה שאושפז החליטו לשחרר אותו ללא השגחה. היום הוא הגיע ושרף את עצמו בקופת החולים. זו רשלנות של המדינה שהזניחה אותו. רק הבוקר הוא התקשר לבת הזוג שלי ואמר שישרוף את עצמו למוות".

גבר הצית את עצמו בקופת חולים ברמלה
זירת האירוע ברמלה

ארז לוי, מנהל מחוז מרכז בקופת חולים כללית, אמר כי המטופל מוכר לצוות המרפאה: "מדובר באירוע חריג מאוד, וצוות המרפאה טיפל בו לעילא ולעילא, ובאופן הזה הציל את חיי המטופל שהצית את עצמו. המטופל פונה במצב יציב לבית החולים ואנחנו פועלים להחזיר את המרפאה לשגרה כמה שיותר מהר, תוך תמיכה בצוות שלנו".

לוי סירב לחשוף את פרטי תחקיר האירוע, אך ציין: "מתחקור ראשוני עולה כי צוות המרפאה פעל כנדרש גם בניהול האירוע וגם בהתנהלות השוטפת מול המטופל. אנחנו עדיין מתחקרים את האירוע, נלמד אותו לעומק, נסיק מסקנות ונראה מה היה אפשר לעשות טוב יותר".

_OBJ

בשעה 09:47 התקבל במד"א דיווח על גבר עם כוויות ברחוב צה"ל ברמלה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שמיר (אסף הרופא), כשהוא בהכרה וסובל מ-50% כוויות בדרגה ב'. ארבעה צוותים של כיבוי אש פעלו במבנה אפוף העשן כדי לאתר לכודים ולכבות את האש.

עדי ראייה שחזו באירוע החריג סיפרו ל-N12: "כמה רגעים לפני שזה קרה, הוא נכנס לקופת החולים וצעק: 'אני הולך להצית את עצמי'".