מנהיג הציבור הליטאי בן ה-92 נדבק בקורונה: בביתו של הרב חיים קנייבסקי עדכנו הבוקר כי הוא נבדק ונמצא כחולה קורונה. בהודעה נאמר: "בעקבות שינוי מסוים במדדי חום גופו של הרב שליט"א, הרב נבדק ונמצא חיובי לקורונה. הרב מרגיש כעת טוב וממשיך בסדרי לימודו כרגיל, תחת השגחה רפואית צמודה". בבית הרב ביקשו מהציבור להתפלל לרפואתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רק אתמול פורסם תיעוד של הרב קנייבסקי בביתו, כשהוא מעודד ללכת ולהיבדק גם בימי חול המועד. הרב קנייבסקי טען כי מדובר ב"פיקוח נפש" והורה לגשת לבדיקות קורונה. הרב קנייבסקי נחשב למחמיר פחות בנוגע לשמירה על הנחיות הקורונה. זו הפעם הראשונה שפורסם סרטון שבו הוא מתייחס למגפה בקולו – לאחר חודשים שהוראות הופצו בשמו בעל פה.

הרב קנייבסקי (צילום: Photo by Yaakov CohenFlash90)
צילום: Photo by Yaakov CohenFlash90

בהודעה מטעם הנשיא ריבלין נאמר כי הוא מתפלל לרפואת הרב: "לקיים בנו חכמי ישראל. תפילתי מעומק דליבא לרפואה שלמה למרן הרב חיים קנייבסקי שליט״א, הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יִמָּלֵּא רַחֲמִים עָלָיו לְהַחֲלִימוֹ וּלְרַפְּאֹתוֹ וּלְהַחֲזִיקוֹ וּלְהַחֲיוֹתוֹ, וְיִשְׁלַח לוֹ מְהֵרָה רְפוּאָה שְׁלֵמָה מִן הַשָּמַיִם", כך הודעת בית הנשיא.

ראש הממשלה נתניהו כתב: "אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לגאון התורה, הרב חיים קניבסקי. בשעה זו אני מצטרף לתפילות של המוני בית ישראל למען בריאותו של הרב, ברוח הכתוב: "כִּי חַיִּים הֵם לְמֹצְאֵיהֶם, וּלְכָל בְּשָׂרוֹ מַרְפֵּא" (משלי ד', כ"ב)".

_OBJ

ראש עיריית ירושלים משה ליאון כתב גם כן: "יחד עם כל עם ישראל מתפלל לרפואתו המהירה של מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט"א. בתפילת החג נתפלל לרפואתו של רבי שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים לאורך ימים טובים. אל נא רפא נא לו!".

לפני כחודש יצאה מביתו של הרב קנייבסקי ההוראה שלא לקיים בדיקות קורונה בישיבות. הסיבה להוראה, לפי הפרסום באתר "כיכר השבת", הייתה "חשש לביטול תורה עצום", שנגרם כתוצאה מהבדיקות ומכניסתם של אלפי תלמידים לבידוד. בבית הרב אישרו את הדיווח. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה, התייחס פרויקטור הקורונה רוני גמזו להוראה ואמר כי "ההודעה של הרב קנייבסקי מסכנת את הציבור החרדי בהמשך ההידבקות".