בית משפט השלום בתל אביב פסק היום (חמישי) לטובתה של צעירה שהגישה תלונה למשטרה לפני כשנתיים בגין אפלייה והטרדה מינית. הצעירה התלוננה לאחר שנהג אוטובוס לא הרשה לה לעלות לנסיעה בגלל שהמכנסיים שלה היו קצרים מדי, לטענתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כשנתיים ביקשה הצעירה לעלות על קו 103 של "אגד תעבורה" מביתה שבמועצה האזורית מטה בנימין, אך נהג האוטובוס אמר לה כי אינה מורשית לעלות על רכבו מאחר שהמכנסיים שלה קצרים מדי. הנהג הוסיף כי "המכנסיים הקצרים שלך נראים כמו תחתונים". מאוחר יותר, טען הנהג כי פעל כך מחשש מהמהומה שהייתה עלולה לעלות באוטובוס מצדם של יתר הנוסעים.

היום פסקה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, השופטת כוכבה לוי, לטובתה של התובעת וקבעה כי מדובר באפלייה. יתרה מכך, לוי קבעה כי מדובר בלא פחות מהטרדה מינית. מדובר בהחלטה משמעותית של בית המשפט, אשר קובע כי התייחסות ללבוש של אישה נחשבת להטרדה על רקע מיני. השופטת כותבת בפסק הדין: "צריך לאפשר מקום לצד הדתות השונות גם חירות לחילוניים לחיות את חייהם ולבחור את לבושם".

את התביעה הגישה הצעירה באמצעות שדולת הנשים על ידי עורכי הדין גלי זינגר, עידו דוד כהן וחגי קלעי. "פסק הדין מהיום חשוב כי הוא מעביר מסר ברור לכל נותני השירותים שלא ניתן להדיר נשים בכלל ועל רקע לבושן בפרט", אמר עו"ד קלעי. "פסק הדין חשוב בגלל התופעה ההולכת ומתרחבת של משגיחי צניעות עצמאים שבוחרים למנוע שירות מאישה כי היא לא לבושה לטעמם".