"הישג גדול": בג"ץ החליט היום (שלישי) לדחות בחצי שנה את ההחלטה בעתירה של 5 מלש"ביות להתמיין ליחידות מובחרות כמו הגברים. בחצי השנה הזאת יידרש צוות מיוחד של צה"ל לקיים דיונים בעניין, ולהציג את התקדמותו בחודש אפריל, אז יתקיים דיון נוסף בעתירה. השופטים יקבלו את ההחלטה בהתאם להתקדמות של הוועדה הצה"לית. עורך הדין שמייצג את העותרות: "ההחלטה בעייתית עבור שתיים מהן, הן לא יכולות לחכות חצי שנה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפרקליטים שמייצגים את המדינה הציגו לבית המשפט לוח זמנים של שנה לעבודת הצוות, ואולם השופטים דרשו עדכון מוקדם יותר, ולכן נתנו דד-ליין של חצי שנה. משמעות ההחלטה היא כי העתירה נותרת תלויה, וההחלטה בעניינה תתקבל בהמשך. 

מיקה קליגר, העותרת שדורשת להתמיין ליחידות מובחרות

בהחלטתם כתבו השופטים כי לאחר ששמעו את טענות הצדדים בעתירות, החליטו לדחות את המשך הדיון עד לקבלת הודעת עדכון מטעם המשיבים לגבי התקדמות עבודת הצוות המקצועי. "ההודעה המעדכנת תוגש עד יום 11.4.2021, ולאחר הגשתה יוחלט על המשך הטיפול בעתירות", כתבו.

עורך הדין ינור ברטנטל שמייצג את העותרות מיקה קליגר, מור לידאני, גלי נשרי, עמר סריה וה', החיילת שנפלה מקורס טיס, אמר: "מדובר בהישג גדול. בית המשפט קבע פה שני דברים. שהעתירה נשארת תלויה ועומדת ולא נדחית, וכן שצוות הבחינה של הצבא חייב להתקדם בעבודתו בתוך פרק זמן של חצי שנה. עבור המלש"ביות שעתרו זה הישג אדיר שיכול להביא אותן להתמיין לתפקידים שהן רוצות לתרום בהן".

לצד זה, ציין ברטנטל כי העתירה בעייתית עבור שתיים מן העותרות שאין להן את הזמן להמתין חצי שנה. "עבור ה' ועבור נעמי, הפסיקה הזו היא בעייתית מאוד", אמר. "הן לא יכולות לחכות חצי שנה. אנו שוקלים בעתירה הזו לבקש דיון בהרכב מורחב".

 אתמול דווח ב-N12 על הדיון בעתירה שהתקיים בבית המשפט העליון. המלש"ביות טענו באמצעות עורך דינן לאפליה מצד צה"ל ודרשו להתמיין ליחידות המובחרות של הגברים. מחוץ לבית המשפט התקיימה הפגנת תמיכה שבה השתתפו מספר חברות כנסת, ומולה הפגנת נגד של ארגון "הפורום למען חוסן צה"ל". ח"כ מירב מיכאלי אמרה בנאומה בהפגנה: ""ממה אתם מפחדים? שוויון יעשה את צה"ל מקום טוב יותר".