"קפצו עליי וביקשו ממני להתפשט": יממה לאחר המעצר המתוקשר שחולל סערה, המאייר זאב אנגלמאייר שמוכר גם בדמות שיצר, שושקה, סיפר בריאיון לעודד בן עמי על מה שקרה לו אתמול (שבת) מרגע המעצר ועד שנלקח לחקירה בתחנת המשטרה - שם, לטענתו, עבר בדיקה פולשנית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הגעתי להפגנה כמו בכל שבוע, אני פעיל כבר 4 שנים בתור שושקה ויש לי המון תמונות במחיצת שוטרים", אומר אנגלמאייר, "עוד לא הספקתי להגיד משהו ולהיכנס למתחם - וקפצו עליי כמה שוטרים. הם דרשו ממני לבוא איתם, הרגשתי מאוד לא טוב, כמה קפצו עליי, תפסו אותי, לקחו אותי לצד, שמו לי יד על הגרון והתקשיתי לנשום".

לטענתו, הוא נלקח לשירותים בתחנת מוריה של המשטרה - ושם השוטרים ערכו לו בדיקה רקטלית: "שני שוטרים ביקשו ממני להתפשט ואז שוטר אמר לי: 'גם תחתונים'. ביקשו ממני לשבת בפישוק רגליים, רצו לראות לי את הישבן. אין לי מושג למה עשו את זה". 

עצרו את שושקה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
רגעי המעצר של אנגלמאייר בדמותה של שושקה | צילום: החדשות 12, החדשות12

נצ"מ שלומי שגיא, קצין אג"מ במחוז תל אביב במשטרה, השיב לטענות ואמר כי מדובר במקרה נקודתי שייבדק: "אלפי אזרחים מגיעים לבלפור מדי מוצ"ש להפגנה בשלל תחפושות מכל הסוגים. מפקד האירוע חשד שמדובר בתחפושת שהיא סוג של הסתה. כשרואים את זה, אפשר להפליג בדמיון ולהגיד לאיזו דמות היא משויכת. כשהוא נחקר, הוא שוחרר ללא תנאים מגבילים והנושא הזה יתוחקר". 

ושושקה, מצדה, אומרת שתחזור להפגין מול מעון ראש הממשלה במוצ"ש: "אני אחזור לבלפור. בנקודה שבה לא יורשה להפגין אני לא יודע מה יהיה. זה חופש ביטוי וזה אמור להתאפשר. יש בלבול גדול ולא מבינים שהמשטרה צריכה לשרת את האזרחים ולא את השלטון. זה מוביל להתפוררות הדמוקרטיה שלנו".