המשטרה קיימה היום (חמישי) תדרוך נרחב לקראת כניסה לתוקף של הסגר המלא החלר ממחר בשעה 14:00. מהתדרוך עולה שהמשטרה מתכוונת לטפל בתקיפות ובאופן מחמיר במחאות ובהפגנות שאין להן תכלית אמיתית אלא התרסה מול החוק. המשטרה גם תחמיר אכיפה בהפגנות המאושרות, ולא תאפשר אכילה או עישון בזמן המחאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אותן הפגנות ללא תכלית הן לדוגמה, אותן ההפגנות שהתקיימו בחופי הים. במקביל המשטרה לא תאפשר ותפעל בנחישות נגד מסיבות פרטיות המוניות שמתוכננות בין אם בחצרות בתים פרטיים או בכל מקום אחר.

בהפגנות עצמן המשטרה תפעל למנוע מבעד המפגינים לאכול ולעשן במהלך ההפגנה, שכן זה מחייב אותם להסיר את המסכות. המפגינים שיאכלו או יעשנו, יקבלו דוחות כאילו הם בלי מסכה. מלבד זאת, בכוונת המשטרה לקיים כמה שיותר שיח מקדים עם גבאים ופרנסים אחרים של המגזר החרדי והדתי לאומי כדי להסדיר את נושא התפילות ולוודא שהמתווה שנקבע אכן הוטמע.

בסך הכל החל ממחר יופעלו 6,000 שוטרים ואלף חיילים לאכוף את כל ימי הסגר, את כל השבועיים הקרובים. ההערכה היא שממחר ועד מוצאי יום הכיפורים הציבור ברובו יציית ויישאר בבתים. השאלה היא כיצד ייראה הסגר מיום שלישי ואילך כאשר מקצת האזרחים יורשו לצאת למקומות עבודה חיוניים.