המפגש המרגש בבית החולים: רגע לפני ראש השנה וארבעה חודשים לאחר ששוחרר מבית החולים, הפתיע אפיק סוויסה את האחיות שטיפלו בו בזמן שחלה בקורונה במצב קשה. סוויסה בן ה-22 אושפז במצב קשה מאוד בבית החולים איכילוב, אחרי שנדבק בנגיף קורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדינה שלמה עקבה אחר מצבו של סוויסה, הישראלי הצעיר הראשון שהגיע למצב קשה כתוצאה מהקורונה. "הוא הגיע באמת יותר עם רגל אחת בצד השני מאשר בצד הזה של החיים", סיפר מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי ולקורונה בבית החולים איכילוב, ד"ר עדי נמרוד. "להפתעתנו הוא פקח את עיניו וחזר להכרה, שזה מבחינתי סוג של נס רפואי".

אפיק סוויסה השתקם מקורונה (צילום: החדשות )
אפיק סוויסה | צילום: החדשות

הוא לא רק צעיר בן 22 - הוא גם אדם בריא, ללא שום קשר למחלות רקע, ספורטאי, והמקרה שלו היה למעשה השיעור הראשון לנו, הישראלים, שאף אחד לא חסין מהנגיף ושמוטב לכולנו להיזהר ולהישמר. "הוא בגיל של הבת שלי בדיוק, ואמרתי לו את זה גם אז שהיה לי נורא קשה, כאב לי", שיתפה איריס ברמן, האחות האחראית ביחידה לטיפול נמרץ כללי ולקורונה באיכילוב.

למרבה השמחה והודות לטיפול המסור של הצוות הרפואי, אפיק החלים מהמחלה ועבר את השיקום בהצלחה, וכעבור כחודשיים בבית חולים חזר הביתה לחיק משפחתו שהייתה מרוחקת ממנו כל התקופה הארוכה הזאת. "אני עד עכשיו בתהליך שיקום מאוד אינטנסיבי - אם זה מנטלית בראש ואם זה פיזית בגוף", סיפר סוויסה. "הייתי בחור יחסית מאוד חזק, הייתי מסוגל לעשות המון דברים שהיום אין לי כיוון מתי אני אוכל להתחיל לעשות אותם".

אפיק סוויסה החלים מקורונה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
המפגש עם האחיות שטיפלו בו | צילום: החדשות 12, החדשות12

סוויסה, שמאוד התרגש מהמפגש עם הצוות הרפואי, לא חשש להביע את דאגתו ממצב בו כמות החולים תחצה את המכסה שבה המערכת הרפואית תוכל לעמוד. "זה תמיד מחזק לבוא לפה ולראות את האנשים שטיפלו בי, וזה גם קצת קשה, לראות את כל המצב", סיפר. "מפחדים להגיע למצב שבאמת הם לא יוכלו לתת מאה אחוז מענה לכל בן אדם שנכנס לפה".

הוא תהה מה היה גורלו אם היה נזקק כיום לאותו טיפול שקיבל אז: "זו סיטואציה שבראש היא מפחידה, כי אם אני הייתי צריך להיכנס לפה בתקופה של תפוסה של מאה אחוז, ולא היו יכולים לתת לי את כל מה שצריך כדי לטפל בי אז אני לא יודע אם הייתי פה עומד ומדבר איתכם היום".

המסר שלו לעם ישראל: "אני רק רוצה שאנשים ישמרו, ושידאגו לעצמם, ואם לא לעצמם אז להורים ולסבא וסבתא".