לאחר ביקורת ציבורית רבה ומתוך תקווה להצליח לנייד אנשים למקומות עבודתם ללא סכנת הדבקה - הבוקר (חמישי) תתחיל לפעול התחבורה הציבורית במתכונתה החדשה. בראש ההגבלות שנכנסו לתוקף - צמצום תפוסת הנוסעים באוטובוסים והקטנתם בחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כמות הנוסעים באוטובוסים תצומצם ל-50% תפוסה בלבד, כלומר מחצית מהנוסעים שיכולים לנסוע באוטובוס ייסע בו ברגע נתון. הסיבה להחלטה היא הרצון לשמור על ריחוק פיזי מספק בין הנוסעים ולמנוע צפיפות שמהווה בסיס פורה להתפשטות הנגיף.

מיזוג האוויר באוטובוסים יופעל: לאחר שההחלטה שהוצגה במתווה הראשוני, לפיה לא יופעלו מזגנים באוטובוסים, עוררה ביקורת רבה, אתמול חזרה בה שרת התחבורה מירי רגב מהחלטה זו. על פי המתווה החדש מיזוג האוויר יופעל באוטובוסים, אך נהגי האוטובוס יקפידו גם לפתוח את החלונות ולהשאירם פתוחים.

עומסים בתחנות אוטובוס במודיעין
התקווה: להצליח למנוע עומסים באוטובוסים

שעות העבודה של קווי האוטובוס יתקצרו משמעותית בימי העסקים, כלומר ראשון עד חמישי. האוטובוסים יסיימו את עבודתם בשעה 22:00 בלילה. בימי שישי התחבורה הציבורית תפעל לאורך כל שעות העבודה הרגילות שלה, כלומר עד כניסת השבת. במוצאי שבת לא יוגבלו שעות הפעילות של התחבורה הציבורית.

האחריות לאכיפה ולפיקוח על ההנחיות החדשות בקווי האוטובוס תינתן לשוטרים ולפקחים של משרד התחבורה. כך, מקווה השרה רגב להימנע מהפרות בוטות של ההנחיות ומצפיפות חמורה באוטובוסים.

מירי רגב (צילום: Miriam AlsterFlash90)
"מצפים מהציבור להיות סובלני". רגב | צילום: Miriam AlsterFlash90

מתווה הפעילות של רכבת ישראל לא שונה: נוסעים שירצו לנסוע ברכבות צריכים להזמין כרטיסים מראש באתר הרכבת ולהגיע לתחנות בשעה המיועדת לנסיעתם בלבד. בתוך הרכבת ישנם פקחים ששומרים על מרחק ועל היגיינה ומוודאים שאין עומסים מיותרים בתחנות.

אתמול קיימה השרה רגב מסיבת עיתונאים שבה הכריזה על ההגבלות החדשות, והזהירה כי למרות מאמצי משרדה הנוסעים עלולים לחוש עומסים בימים הקרובים. "נעשה שימוש בחברות האוטובוסים הפרטיות לתגבור הקווים, הם כבר פנו אלינו בנושא", אמרה רגב. "למרות זאת אנחנו עדיין צופים מצב של אי נוחות, נוסעים שלא יצליחו לעלות על האוטובוס. יכול להיות שבימים הראשונים יהיו בעיות ואי נוחות ואנחנו מצפים מהציבור להיות סובלני".