אדם שעבר אתמול (שלישי) ברחוב ברמת גן נתקל בדגל הגאווה שנתלה באחד מחצרות הבתים - והחליט לתלוש אותו ולהסירו מהתורן. ראש עיריית רמת כרמל שאמה הכהן הפיץ תיעוד של המקרה, וגינה אותו בחריפות: "עוד בריונות להט"בופובית מצערת כנגד דגל הגאווה שהניפה משפחה רמת גנית בשטחה הפרטי". בעלת הבית שממנו הוסר הדגל רווית ברנס: "תחושות שיש אנשים חשוכים בעולם, שלא מבינים שצריך לקבל את כולם באשר הם אנשים"

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"התחושות הן תחושות קשות, לא חושבת שהוא היה בוחל להגיע ולהסיר את הדגל גם אם הוא היה בתוך החצר, תוך כדי שהוא פורץ לנו לתוך הבית", הוסיפה ברנס בשיחה עם N12. "תחושות שיש אנשים חשוכים בעולם, שלא מבינים שצריך לקבל את כולם באשר הם אנשים, באשר הם בני אדם, בלי תיוגים".

ברשתות הופצו שני סרטונים, כשבאחד מהם נראה הגבר עובר ליד החצר, מנסה להסיר את הדגל, אך לא מצליח וממשיך בדרכו. בסרטון השני, הגבר עובר שוב במקום, והפעם משקיע מאמץ כדי להוריד את הדגל כשהוא מטפס על הגדר - ולבסוף תולש את הדגל.

 

בפוסט שכתב שאמה-הכהן החליט "לענות באור לכל החושך הזה", והציב דגלי גאווה ברחובות ברחובות רמת גן. "יחד עם חבר המועצה ישראל זרי החלטתי לתלות דגלי גאווה בכל השכונה למשך חודש", כתב שאמה הכהן.

הוא הוסיף גם שקבלת הקהילה בעיר היא עובדה שאפשר לשנות רק בקלפיות. "פתיחת העיר לכל אדם באשר הוא אדם ובטח לקהילה הלהט"בית היא דגל שהנהלת העיר הניפה", כתב עוד בפוסט. "לנסות לשנות את זה בבריונות זה ממש לא ילך, רק בקלפיות באוקטובר 2023 אם יהיה לכך רוב".

דגל הגאווה שנתלה בדרך שיבא מול הבית בו אירע האירוע להט
דגל הגאווה שנתלה בדרך שיבא ברמת גן מול הבית בו אירע האירוע להט"בופובי

שאמה הכהן סיכם את הפוסט: "עד אז רמת גן תהיה פתוחה, סובלנית וחופשית! לכל מי שמעוניין בההיפך מכך יש מספיק זמן לשכנע באופן דמוקרטי, חוקי ומכובד שנכון לכבות את האור חזור לאחור, אך לא באלימות, לא בהדרה ולא באפליה".

לפני כשבוע רוסס צלב קרס על מדבקת התו הגאה שהוצב בפתח חנות בעיר רמת גן. גם לאירוע הזה הגיב ראש עיריית רמת גן בביקורת חריפה ואמר: "אנשי החושך והשנאה מנהלים מלחמה אבודה כנגד זכותה של העיר רמת גן להיות עיר מכילה".