השר אריה דרעי השתתף אמש (שבת) בשיעור השבועי של הרב הראשי יצחק יוסף - וניצל את הבמה כדי לקרוא לציבור החרדי: הקפידו על ההנחיות. דרעי השווה בין הפרת הכללים לבין רצח ואמר: "השם יעזור, אם נשמור על זה. זה לא צחוק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש אלף טענות - למה ככה, למה מפלים אותנו. יש שאלות, אבל יש מציאות אחת שחייבים להכיר אותה - זה עניין של פיקוח נפש וחייבים לשמור על כל הכללים וההנחיות. זה בנפשנו הדבר. עוד מעט החורף", הוסיף דרעי. "השפעת והקורונה ביחד - השם יעזור. לכן החליטו על סגר בערב ראש השנה".

"השם יעזור באמת אם נשמור על זה", אמר השר. "ומה זה לשמור? זה להקפיד בלי התחכמויות. אם אומרים שאסור בראש השנה להיות בארוחות גדולות - אז יהיה כמו בפסח ארוחות קטנות. אם הצלחת 'להתפלח' ולעשות ארוחות של 20 איש - את מי סידרת כאן?".

חיטוי בכותל המערבי (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

"זה רציחה", קבע השר. "זה לא תעמוד על דם רעך. מי לוקח אחריות על כאלו דברים? מתעסקים כאן בחיים". דרעי הוסיף: "אנחנו נדאג ונעשה הכל שבתי כנסת יהיו פתוחים. נכון, לא באותה מתכונת. נדאג לפתוח בתי ספר ומתנ"סים וגם בתי הכנסת עצמם יהיו במספר לא קטן של אנשים. אי אפשר להתפלל בחוץ בחום הזה עם התפילות הארוכות".

דרעי גם אמר: "נדאג שימכרו ארבעת המינים וסוכות. נעשה את המירב. אבל חייבים לשמור את הכל ולא להתחכם - זה עניין של הלכה. זה לא כמו לעבור ברמזור בלי שראו אותך או לעבור לא במעבר חצייה".