טרגדיה בעפולה: משטרת ישראל דיווחה מוקדם יותר היום (ראשון) על אישה בשנות ה-40 לחייה, קטרינה שנבסקי, שנמצאה מתה בדירתה בעפולה. לצד גופתה של האישה מצאו השוטרים את בתה הקטנה בת השנתיים כמעט עירומה לגמרי, וכשהיא ממררת בבכי. השוטרים לקחו את הילדה והעבירו אותה לבדיקה רפואית ולגורמי הרווחה שמסרו שהיא נמצאת בהלם, אך במצב בריאותי טוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

ידידה של של האם, קיריל בורקובסקי, שיתף בריאיון ל-N12 שהודיע למשטרה על היעדרותה של שנבסקי לאחר שלא ענתה להודעותיו בסוף השבוע האחרון. הוא סיפר שהוא ואשתו החברים היחידים של האם, ושבעלה נפטר ממחלה לפני כ-10 חודשים. "ביום שישי התקשרתי אליה והיא לא ענתה לי",  סיפר בורוקובסקי. "בגלל שהיא לוקחת כדורי שינה בדרך כלל לא דאגתי, זה לא היה משהו יוצא דופן שלא ענתה די הרבה זמן".

למרות ששנבסקי לא ענתה, בורוקובסקי לא התייאש והמשיך לנסות ולהתקשר אליה. "ביום שבת התקשרתי כמה פעמים בבוקר", נזכר בורקובסקי, שעובד בשגרה כנהג אוטובוס. "היא לא ענתה לי התקשרתי כמה פעמים וכבר היו לי חששות. היום אחרי שסיימתי את העבודה מיד התקשרתי לגננת ושאלתי, היא אמרה שהבת לא באה לגן בשישי והיום - מאותו רגע הבנתי שמשהו לא טוב מתרחש".

"לקחתי את אשתי ובאנו לדירה", תיאר בורקובסקי את רגעי האימה. "דפקנו, שמענו שילדה בוכה בפנים והיה לנו ברור. מיד התקשרתי למשטרה. הבנתי קודם כל שהאוטו היה ליד הבית, אם הילדה הייתה בבית, סימן שמשהו קרה – ומזל שהיא בכל זאת נשארה בסדר".

לאחר שפרצו לדירה בעזרת כוחות המשטרה - נחשף גודל הטרגדיה. "הילדה הייתה בבכי, היא הייתה עם אמא מתה במשך כמה ימים בדירה", תיאר בורוקובסקי. "אני לא יודע מה לגבי אוכל, היא לא הבינה למה אמא לא מגיבה. אנחנו לא מנסים לספר לה והיא לא יכולה להבין. היא עדיין קטנה, היא מכירה אותנו אבל היא ילדה מאוד סגורה".

גורמים שהיו בזירה מעריכים כי שנבסקי התאבדה לפני מספר ימים, אך עדיין ממתינים לתוצאות הנתיחה שמתבצעת כעת בגופתה. בינתיים, בורוקובסקי שביקש מהמשטרה לדעת האם השאירה מכתב, כי לשנבסקי יש משפחה בבלארוס שתרצה לדעת על כך. בסופו של דבר בורוקובסקי יצר קשר עם אמה של שנבסקי - ובישר לה את הבשורה המרה.

בורוקובסקי סיפר בכאב על שנבסקי, ועל הטראומה הגדולה שחוותה המשפחה – ובעיקר הבת של בני הזוג. "היא ובעלה ניסו להביא ילד לעולם במשך שנים", סיפר. "היא הייתה בת 30 ומשהו והוא בן 46 כשנפטר לפני כשנה. משם המצב הדרדר. הייתה לה פעם חנות אבל היא פשטה את הרגל לפני שנים היא חיה מקצבאות. היו לה תיקים בהוצאה לפועל, חובות של מאות אלפים, אבל זה לא כל כך נגע בה כי לא מקזזים מהקצבאות והיא חיה מקצבאות".

חייה הטראגיים של שנבסקי הסתיימו כאמור בימים האחרונים באופן מצמרר. כעת המשטרה חוקרת את נסיבות מותה, כשמקורות שביקרו בזירת האירוע טענו שלא נמצאו עליה סימני מאבק או אלימות - וההערכה היא שהתאבדה. באשר לבתה של שנבסקי היא הועברה לשירותי הרווחה, שעכשיו אמונים על עתידה של ילדה שהספיקה לחוות כל כך הרבה בתקופת חייה הקצרים.