פרוייקט שותפות: עיריית נוף הגליל (נצרת עילית) מצאה פתרון ייחודי לחופשת הקיץ השונה והמוגבלת של הנוער בעיר. 300 בני נוער ערבים ויהודים שלצערם לא יכולים לצאת למועדונים או להתקהל למסיבות, התחילו השבוע לעבוד דווקא בניקיון העיר. ראש העיר רונן פלוט: "מעבר לשכר שבני הנוער יקבלו בגין עבודתם, יש למיזם ערך חינוכי וחברתי חשוב מאין כמוהו. זאת הזדמנות לחזק את תחושת השייכות של הנוער לעיר ולקהילה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנערים מחליפים בעבודתם פנסיונרים שנמצאים בקבוצת בסיכון להידבקות בנגיף הקורונה. עלות הפרוייקט לעירייה עומד על יותר מרבע מיליון ₪, סכום שאמור היה לממן את אירועי הקיץ לנוער שבוטלו בשל הנגיף.

"מדובר במיזם ראשון מסוגו שמאפשר לנוער לא רק תעסוקה בשכר של יותר מ-1,000 ש"ח לשבועיים, אלא גם נותן להם מסגרת ותכנים במקום שיטפסו על הקירות ויבלו ימים שלמים בבהייה במסכים", נמסר מעירייה. לדבריהם, הם הופתעו מרמת ההיענות הגבוהה של בני הנוער למיזם: "חשבנו שלא יגיעו אבל הם רוצים לעבוד על מנת להקל על הוריהם בהוצאות".

פרוייקט נוער יהודי וערבי בנוף הגליל
פרוייקט נוער יהודי וערבי בנוף הגליל

 מעיין חיטו, תושבת העיר שתעלה בספטמבר לכיתה יב' שמחה מאוד על היוזמה. "סוף סוף יש לנו תעסוקה בחופש המאתגר הזה כשאין לאן לצאת, אין איפה לעבוד ואין באמת אפשרות לבלות בגלל הקורונה. לכולם דואגים אבל הנוער נשאר בצד ואני שמחה שסוף סוף רואים גם אותנו".

"כמה אפשר לשבת בבית ולראות סרטים בנטפליקס?" תהה אחמד כבהא. "אין לנו בעיה לעבוד בניקיון העיר, שכר נוער זה בסדר גמור"