שוב תיעוד של עימות בין שוטרים לאזרחים על רקע אכיפת הנחיית המסכות: בסרטון שצולם היום (ראשון) בקניון מלחה בירושלים נראים כמה שוטרים אוזקים אם לילדים קטנים, בהם תינוק בעגלה, מכיוון שלא עטתה על פניה את המסכה על פי הנחיות משרד הבריאות. בתיעוד נראים אנשים נחלצים לעזרת האם שנעצרת וקוראים קריאות קשות לעבר השוטרות. אך בתיעוד שהפיצה המשטרה נראית האם מסרבת לשתף פעולה עם השוטרות עד שלבסוף מתפתח העימות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירוע החל מחוץ לקניון, כששוטרות שפעלו במקום הבחינו באישה שלא עוטה על פניה מסכה. השוטרת ביקשה ממנה להזדהות מספר פעמים אך האם סירבה -  עד שלבסוף הסכימה. השוטרות הסבירו לה כי אינן מעוניינות לעכב אותה בשל העובדה שהיא עם ילדיה. נרשם לה דוח והיא שוחררה להמשך דרכה על אף שקיללה את השוטרות.

אחרי מספר דקות, האם שבה אל השוטרות שכבר המשיכו בפעילותן בתוך הקניון כשהמסכה שוב לא מכסה את כל פניה. היא ניגשה אל השוטרות ודרשה מהן להציג לה את התיעוד בו היא כביכול ביצעה את העבירה והשוטרת השיבה לה שהיא אינה חייבת להציג לה. בשלב מסוים, האישה ניסתה לחטוף מידיה של השוטרת את הטאבלט.

בתגובה, השוטרות הודיעו לאישה כי היא עצורה בגין תקיפת שוטרים ולאחר שהתנגדה למעצר השוטרות אזקו אותה. בשלב מסוים בנה של החשודה ניסה להפריד אין השוטרות לבין האם והתינוק שהיה בעגלה החל לבכות. במקום התפתחה מהומה ואנשים רבים ניסו לסייע לה וקראו בגנות השוטרים. בנה הגדול בן ה-14 עוכב גם הוא לאחר שעל פי המשטרה תקף את אחת השוטרות.

בסרטונים נוספים שהופצו ברשתות החברתיות נראות השוטרות ללא מסכות והופנתה ביקורת על כך שהן אוכפות את ההנחיות בזמן שהן לא שומרות עליהן. בתיעוד שצולם במצלמות האבטחה של הקניות השוטרות כן עטו מסיכות על פניהן ובמהלך המאבק עם האם, היא תלשה מפניהן את המסכות. למרות האירוע החמור, לאחר שהאם הובאה לתחנת המשטרה היא התנצלה בפני השוטרות והוחלט לשחררה ללא נקיטת הליך פלילי נגדה.

נטלי דינשטיין, עדת ראייה שהייתה במקום סיפרה ל-N12: "שמעתי צעקות מבחוץ וראיתי 5 שוטרים סביב אישה שסך הכל המסכה שלה הייתה מתחת לאף. היא הייתה עם תינוק בן חצי שנה וילד קטן נוסף כבן שלוש. האישה סירבה לתת את מספר תעודת הזהות שלה ובתגובה השוטרים שמו עליה אזיקים ונאבקו איתה. היא סיפרה שהיא הורידה לשניה את המסיכה כדי לשוחח עם הבן הקטן שלה שלא הבין מה היא אומרת. כשהשוטרים אזקו אותה, התינוק לא הפסיק לצרוח וגם הילד הגדול יותר לא הפסיק לבכות. המסר שלי לשוטרים הוא שבני אדם הם לפני הכל, הפעילו שיקול דעת".

בסרטון נראים הקונים ובעלי עסקים מגבים את האישה ומגנים את השוטרים כולל קריאות קשות לעברם כמו "נאצים". תיעוד זה מצטרף לרבים אחרים שפורסמו בתקופה האחרונה, כולל עיכוב באלימות של אישה כבת 70 בתל-אביב ששוטרת העירה לה על כך שלא שמה מסיכה "בין שלוק לשלוק", כאשר היא שותה קפה.