ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הכריז הבוקר (שלישי) כי שוק מחנה יהודה יישאר פתוח בסגר. בהודעה מטעם עיריית ירושלים נכתב כי ההחלטה התקבלה "לאחר שיחות עם הדרג הבכיר במשרד הבריאות", וכי השוק יישאר פתוח - כפי שהסופרים והמרכולים ישארו פתוחים לזמן הסגר". זמן קצר לאחר מכן הודיעו בשוק הכרמל: "אם הסוחרים במחנה יהודה יעבדו - גם הסוחרים בכרמל יעבדו". משרד החקלאות הודיע: "אין צפי למחסור בתוצרת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"במה שונה השוק בירושלים מהשוק בת"א, מה אנחנו שוק מיוחד?", אמר יו"ר סוחרי שוק הכרמל, רפי מזרחי ל-N12, "אם הם יעבדו, גם אנחנו נגיע לעבודה ונפתח את העסקים בשוק". עוד קודם לכן בירך ראש עיריית ירושלים משה ליאון על החלטת הפרופ' גמזו לאפשר את פתיחת השוק בבירה. "השוק הוא מקור צריכת מזון מרכזי בעיר ירושלים ואני מברך על שינוי במדיניות בנושא השווקים", אמר. 

חוזרים לשגרה אחרי הקורונה - שוק הכרמל בסוף השבוע (צילום: JACK GUEZ, AFP)
שוק הכרמל | צילום: JACK GUEZ, AFP

יו"ר ועד הסוחרים בשוק מחנה יהודה, טלי פרידמן, בירכה גם היא על הפתיחה המסתמנת: "ההחלטה נכונה ומתבקשת. דרישתנו להמשיך לפעול הייתה מוצדקת ולא היינו מקבלים מצב של סגירה שנייה, שכן הדבר היה מוביל לקריסה טוטאלית לסוחרים שחיכו בדריכות לתקופת החגים על מנת להשיב מעט כסף לכיסם, שיפחית מההפסדים הכספיים האדירים שצברו החל מפרוץ הנגיף".

 בתוך כך, לקראת החג ובעקבות מזג האוויר החריג בתקופה האחרונה - מחירי הירקות ממשיכים לעלות בעשרות אחוזים. מדובר על מחירים גבוהים בעשרות ואף מאות אחוזים. בעקבות כך, חלק מרשתות השיווק החליטו להציע מבצעים ללקוחות וחלקן פשוט ימכרו במחירים מאוד גבוהים. 

בשל החשש ממחסור בתקופת הסגר, משרד החקלאות פרסם הודעה - שלפיה לא צפוי מחסור כלשהו בתוצרת חקלאית במהלך חגי תשרי. בהודעה נכתב: "נכון לעת הזו אין צפי למחסור בתוצרת חקלאית טרייה, לרבות פירות, ירקות, ביצים, חלב ובשר". במשרד הדגישו כי אין צורך לאגור מוצרים - מאחר שרשתות השיווק יישארו פתוחות במהלך כל ימי הסגר. 

אילת (צילום: משה שי , פלאש/90 )
אילת, ארכיון | צילום: משה שי , פלאש/90

אסף זמיר (צילום: תמונה אריאל בשור)
שר התיירות זמיר | צילום: תמונה אריאל בשור
במקביל, התייחס שר התיירות אסף זמיר לאפשרות של הפעלת הצימרים בזמן הסגר וכן ליצירת מתווה ייחודי לעיר אילת בתקופת הסגר. "מוכרחים לאפשר לצימרים ולתיירות הכפרית להמשיך לפעול ובמקביל לאמץ מתווה בטוח שיאפשר לאילת להמשיך לארח תיירים בתקופת הסגר", אמר זמיר, "אין הדבקה בצימר יותר משיש בבית, והגבלת 500 המטרים שמונעת את הפעלתם אינה סבירה ואינה מידתית ביחס להקלות הנוספות שניתנו".

השתתפו בהכנת הידיעה: אור רביד, מעיין פרתי, מיכל פעילן, ענבר טויזר‎.