הרב הספרדי של ירושלים והראשון לציון לשעבר, הרב שלמה עמאר, צולם באתר החדשות "כיכר השבת" ביום חמישי האחרון, ופתח במתקפה חסרת תקדים נגד המשתתפים בחתונות של הקהילה הגאה. בין היתר אמר עמאר כי עדיף ללכת לסעודה של חזירים מאשר לחתונות להט"ביות. הוא הוסיף שכל יהודי שהולך "לחתונות כאלה", צריך לנזוף בו ולהגיד: "גועל נפש, איך אתה הולך למקום כזה?" במערכת האתר כיכר השבת החליטו שלא לשדר את הדברים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אין חרפה ואין ביזיון יותר גדול שאדם, אפילו גוי, ישתתף בחתונות כאלה. רשעים שעושים מזה חתונה", הוסיף עמאר. "זו העבירה הכי חמורה. כבר אמרנו כמה פעמים - אם מזמינים אותם לסעודה של חזירים, יותר טוב שילכו לשם ולא ילכו לחתונות כאלה. אלף פעם יותר טוב".

עמאר המשיך את הדברים הקשים, ואף כינה את מקיימי אותן חתונות 'פושעים'. "הם הולכים להשתתף ונותנים יד לפושעים. הם נפלו באיזה שיגעון, אין בן אדם עובר עבירה אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות. איזו שטות גדולה זו", אמר. "ואלה באים ונותנים להם יד ואומרים להם מזל טוב, בושה. אוי להם יום הדין, אלה שהולכים לחתונות האלה".

שלמה עמאר עם הרב (צילום: מאיר אלפסי, אתר כיכר השבת)
שלמה עמאר עם הרב עובדיה | צילום: מאיר אלפסי, אתר כיכר השבת

הרב סיים את דבריו, וקרא לפעולה אקטיבית בנושא כשהוא מורה לאנשים לנזוף באלה שהולכים לחתונות של הקהילה הגאה: "כל יהודי אם אתם מכירים, או שומעים צריך להסביר וגם לפעמים לנזוף, ולא לוותר ולא להגיד 'מי אני', להגיד: 'גועל נפש, איך אתה הולך למקום כזה'".

את הדברים אמר הרב עמאר במסגרת שיעור שצולם ביום חמישי האחרון באתר כיכר השבת. בעקבות הדברים הקשים, החליטו באתר שלא לפרסם את השיעור. עם זאת, כתב בכיר באתר בשם ישי כהן הפיץ את הדברים בציוץ בחשבון הטוויטר שלו.

תגובת הקהילה הדתית הגאה

מארגוני הקהילה הדתית הגאה "חברותא", הומואים דתיים ובת קול נשים לט"בקיות דתיות נמסר: "חבל שדווקא בימי בין המצרים, זכר לימים בהם שנאת חינם הביאה לפורענות, ובעיצומה של מגיפה שעליה יש לבקש רחמי שמים, ממשיך הרב עמאר להתעמר בלהט"בים, לקלל ולגדף". 

"הרצון באהבה ובזוגיות הוא בסיסי ביותר לאדם, והיעדרם עלול לגרום סבל גדול, בדידות ואומללות. לא נגזור על עצמנו מוות, ולאחרונה רבנים מכירים יותר ויותר בכך שיחד עם השמירה על ההלכה, לא ניתן לדון אותנו למוות ומכירים בזוגיות שלנו, ללא איסורי תורה, כלגיטימית".

"הארגונים בת קול, חברותא ושב"ל מקיימים קהילה דתית גאה, שלא מוותרת על הדתיות שלה ולא מתכחשת ללהט"ביות שלה. קהילה של יחידים ומשפחות, של טרנסים וביסים, של חרדים, מסורתיים, דתיים ודתיים לשעבר. על כל אמירה כזו של הרב עמאר אנחנו מקבלים 10 בקשות חדשות להצטרפות. להט"בים דתיים יקרים, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולא להיות לבד".