שאיפות גבוהות: תושבים בתל אביב שפשפו את העיניים היום (חמישי) כלא מאמינים. בשעה 14:00 בצוהריים, רחפן שחג מעל כיכר רבין בלב העיר, הנחית עוד ועוד שקיות - ובתוכן דגימות קנאביס שחולקו לכל דורש. מי שעומד מאחורי המיזם השנוי במחלוקת הוא מר כ', מייסד קבוצת טלגרם פופולרית בה חברים אלפי צרכנים פוטנציאליים של הסם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במסגרת השקת שירות המשלוחים החדש של מועדון הלגליזציה והרחפן הירוק, משיק מר כ' את פרויקט 'גשם של קנאביס' בו הוא מעביר בכל שבוע למקום אחר בארץ קילו קנאביס מחולק לשקיקים המכילים שני גרם כל אחד בחינם", נכתב בהודעה שבישרה על האירוע החריג. 

רחפן מצניח שקיות קנאביס בכיכר רבין (צילום: דוברות המשטרה)
עוד ועוד שקיות על הרצפה | צילום: דוברות המשטרה


"המבצע שהחל בשבוע שעבר גרר התלהבות יתרה", אמר מר כ', "מצב הרוח של תושבי המדינה מחייב אותנו כפטריוטים לפעול ולשנות את הבאסה הכללית. אם אמזון יכולה לשלוח ספרים באמצעות רחפנים אין שום סיבה שגם צרכני הקנאביס לא יקבלו את המשלוחים עד לפתח הבית", הוסיף. 

רחפן מצניח שקיות קנאביס בכיכר רבין (צילום: דוברות המשטרה)
הרחפן שפיזר את שקיות הקנאביס בלב העיר | צילום: דוברות המשטרה


מר כ' מסביר כי גם הסגר הצפוי בעקבות ההתפרצות המחודשת והמוגברת של נגיף הקורונה "מחייב חשיבה מיוחדת על העברת קנאביס לצרכנים" - ומכאן נולד המיזם. שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשודים בהפצת הסם, והבטיחו מצדם לפעול במקומות נוספים. 

רחפן מצניח שקיות קנאביס בכיכר רבין (צילום: דוברות המשטרה)
שקיות קנאביס על המדרכה בלב תל אביב | צילום: דוברות המשטרה

"שוטרי משטרת ישראל עצרו שני גברים בשנות ה-30 לחייהם אשר הפעילו רחפן בכיכר רבין בתל אביב ובאמצעותו השליכו לכיכר שקיות המכילות חומר אשר על פי החשד מהווה סם מסוכן", נמסר מהמשטרה. "שוטרי תחנת לב תל אביב איתרו את הרחפן, שלט ההפעלה ועוד עשרות שקיות זהות לאלה שהופצו. הפצת החומר החשוד כסם מהווה סחר בסם מסוכן לכל דבר ועניין, והחשודים שנעצרו ייחקרו בהתאם".