מפקד מחוז ירושלים בכבאות, טפסר ניסים טוויטו, התגלה השבוע כחולה קורונה לאחר שהופיעו אצלו מספר תסמינים. בשיחות שערכו כבאי המחוז עם N12, הם העידו כי ההידבקות של המפקד לא מפתיעה אותם. "הוא זלזל בהנחיות", הם סיפרו. "לא נכנס לבידוד למרות ששהה ליד חולה מאומת". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בתחילת ספטמבר אחד העובדים במחוז התגלה כחולה קורונה", שחזר אחד הכבאים במחוז. "כששאלו אותו 'עם מי היית במשמרת?', הוא סיפר שישב בחלל סגור עם מפקד המחוז, קצין אגף המבצעים ומפקד המשל"ט, במשך קרוב לשעה. הוא ציין כעשרה אנשים שהיה איתם יותר מעשרים דקות, פחות משני מטרים, אבל באופן שרירותי הוחלט בכבאות להכניס רק שני עובדים זוטרים בבידוד".

כבאי אחר סיפר כי בעקבות האירוע אחד העובדים התקשר לקצין בכיר במחוז: "הוא אמר לו 'מה זה שכונה? מכניסים רק את מי שרוצים לבידוד ואת מי שלא פוטרים?' ובעקבות זאת הכניסו עוד שני עובדים. בכל זאת הבכירים המשיכו לעבוד כרגיל".

החל מיום ה' - יעבדו במתכונת  שבת (צילום: יאיר אגרנט  כבאות והצלה ירושלים, חדשות)
כבאות והצלה מחוז ירושלים | צילום: יאיר אגרנט כבאות והצלה ירושלים, חדשות

אחד הכבאים ששוחח עם N12 העיד: "אתמול מפקד המחוז הגיע לעבודה כשהוא עם תסמינים - התבודד בחדר בטענה שהוא לא מרגיש טוב, עשה בדיקה והתגלה שהוא אכן חולה קורונה. אנחנו מפחדים, כולנו הורים לילדים ולא רוצים להגיע הביתה חולים. התחושה היא שהכבאות נמצאת מעל החוק". 

באירוע אחר, שאירע ב-13 לספטמבר, התגלה חולה קורונה מאומת נוסף באחד הצוותים, כך על פי אחד הכבאים. "למרות זאת, כל חברי המשמרת שלו שנמצאים יחד במשך 24 שעות, ללא עטיית מסיכות - לא נכנסו לבידוד והמשיכו להגיע כרגיל לעבודה השבוע", הוא תיאר. בכבאות הסבירו שהסיבה לכך שהכבאים מהמשמרת לא נכנסו לבידוד נעוצה בתוצאות החקירה האפידמיולוגית - שהעלתה שהכבאי ככל הנראה נדבק מביתו רק לאחר המשמרת.

 

מכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "מפקד מחוז ירושלים ביצע אתמול (ג') מתוך אחריות אישית בדיקת קורונה, לאחר שחש חולשה גופנית קלה ביממה האחרונה, תוצאות הבדיקה היו חיוביות לקורונה. מפקד המחוז, וכל מי שבא עמו במגע הוכנסו לבידוד לאחר חקירה אפידמיולוגית קפדנית שבוצעה בהתאם להנחיות משרד הבריאות וקרפ"ר כבאות והצלה לישראל. במערך כבאות והצלה ובמחוז ירושלים מקפידים הקפדה יתרה על הנחיות מבצעיות בשגרת קורונה. הפקודות המפורטות והמחמירות מיושמות בשטח עד אחרון לוחמי האש תוך עבודה בקפסולות קשיחות. בכל מקרה המעלה ולו ספק להדבקה, קצין הרפואה הראשי של המערך מבצע חקירה אפידמיולוגית יסודית ומחמירה בשיתוף משרד הבריאות והמפקדים. בהזדמנות זו, בשם לוחמי האש, עובדי המחוז ומפקדיו אנו מאחלים לכל עם ישראל, שנה טובה בטוחה ובריאה".

לגבי המשמרת שאינה נכנסה לבידוד מסבירים בכבאות: "חקירה אפידמיולוגית ובדיקה שערך קרפ"ר כבאות והצלה לישראל, העלתה כי הלוחם נדבק אחרי העבודה מבן משפחה ולכן לא נחשף לחבריו במשמרת".