בעקבות העלייה בתחלואה והסגר שהוטל בעקבות זאת, חדר הכושר של הזמרת ומאמנת הכושר רוני דואני נסגר אתמול (שישי) בפעם השנייה לאחר שגם הפעם הקודמת קרתה בגלל הסגר. "אנחנו ממש רואים ברגעים אלה את האימון האחרון לתקופה הקרובה - כואב בלב, מאוד", תיארה דואני את תחושותיה בראיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דואני, הנזק הכספי בפעם הקודמת היה גדול מאוד. "הבעיה היא שאנחנו קצת מתנהלים כמו במערב הפרוע", טענה דואני. "אני לא מצליחה להבין למה הממשלה לא יוצאת במתווה בדומה לתקופה של צוק איתן. המדינה מכריחה אותי לסגור - למה הם מפצים אותי ב-30%, ב-70%, למה לא ב-100%?".

הזמרת שבבעלותה חדר כושר דורשת יציבות, ולדעתה בעלי העסקים הקטנים לא יכולים להתנהל מהנחיות שמתפרסמות ברגע האחרון כל הזמן. "אני מתנהלת מהנחיות שמתפרסמות לכולם בדרך כלל בהצהרות בלילות או בערב ועם זה אני צריכה לנהל עסק. למה להשאיר אותי ואת כל העצמאיים תלויים באוויר?".

מכון הכושר של רוני דואני נסגר לקראת הסגר (צילום: החדשות 12)
רוני דואני בחדר הכושר שלה | צילום: החדשות 12

דואני, הקדימה לעשות והייתה מהראשונים בארץ עם תוכנית מקוונת למתאמנים וממשיכה ללוות אותם גם כשיש סגר. "יש מתאמנים שבשבילם אימונים זו הצלת חיים, יש לי מתאמנים שסובלים ממחלות כמו סוכרת או שהם אחרי אירועי לב, שמבחינתם הליווי האישי הוא בגדר הצלת חיים".

היא טענה שהאימונים משפרים את המערכת החיסונית ועל כן צריך לייחס להם חשיבות גדולה יותר. "צריך להבין, ספורט וכושר זה לא פנאי ובידור - זה בריאות בשביל אנשים. זה בריאות נפשית ובריאות פיזית, וצריך להחזיר את זה לאנשים".