"אם יכלאו אותן - יקבלו את הסיפור האמיתי מאחורי הרצח בתוך 5 דקות": בית המשפט השלום בראשון לציון קבע כי ד"ר חיים סדובסקי יפצה את לי לחיאני, בת כיתתה של תאיר ראדה, לאחר שהפיץ נגדה תיאוריות קונספירציה. בית המשפט פסק לטובת לחיאני בת ה-26 בתביעת לשון הרע שהגישה, בעקבות פרסומים של סדובסקי ברחבי הרשת. סדובסקי טען כי לחיאני היא "הרוצחת האמיתית", וכי היא יודעת מי מבנות הכיתה היא זו שאכן רצחה את ראדה, לדבריו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השופט קבע כי אמירות סדובסקי בצ'אטים שאותם ניהל, בהן האמירה כי "אם יכלאו את התובעת ואת חברתה בכלא, יקבלו תוך 5 דקות את הסיפור האמיתי מאחורי הרצח", מהוות לשון הרע. בדומה לכך גם אמירתו כי "יש נגדן אינסוף ראיות נסיבתיות, והן שקרניות". סדובסקי לא הציג ראיות כאלו.

בשיחה שקיים עם אדם נוסף קרא לתובעת לחיאני ולחברתה "שקרניות", ועל עדותן במשפט אמר כי הן "מספרות סיפור כמו פסיכופתיות מצויות, הן מאוד שרמנטיות והן גורמות לבן אדם להאמין בהן". השופט ביקר את סדובסקי, שכתב ספר על הפרשה, יצר סרט תיעודי, וניהל קבוצה בת רבע מיליון חברים בפייסבוק. בכל המקומות הללו הפיץ סדובסקי את "תאוריית הבנות הרוצחות", בלי ששוחח עם לחיאני, התובעת, ולו פעם אחת - ובלי שבירר את הדברים שפרסם.

בשל העניין הציבורי בפרשה קבע השופט כי אמירות רבות אחרות שהוצגו, שכללו גם הן דברים קשים על התובעת מפי סדובסקי, ייהנו מהגנה הנקראת "הגנת האמת המורחבת".  

עו"ד רון לוינטל (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

עו"ד רון לוינטל, יו"ר ועדת לשון הרע בלשכת עורכי הדין, ייצג את לחיאני התובעת. לאחר קבלת פסק הדין הוא אמר: "מי רצח את תאיר ראדה ז"ל, אין אנו יודעים בוודאות כל עוד תלויה בקשה למשפט חוזר, אך מי רצח את ילדותן של חברותיה, אפשר לדעת. גם סדובסקי וגם אחרים עשו עוול גדול ומתמשך ללי לחיאני, כפי שגם התרשם השופט, וכפי שהעידו עדים".

לוינטל הוסיף: "סדובסקי ועדת מעריציו, אשר רמזו ללא הרף לתאוריית הקונספירציה של "הבנות הרוצחות", הניחו סוף סוף ללחיאני רק כשאיתרו את א.ק, וכעת הם עוסקים בהשמצות כלפיה. ניתן היה לנהל מאבק למען שחרור זדורוב גם בלי להשמיץ ילדה בת 13, ובלי לטעון שהיא וחברתה הטובה רצחו עם סכין את בת כיתתם - דבר שהוא הבל מוחלט, וליווה את לחיאני לכל אורך שנות ילדותה".