השלכות הסגר: ר' ממרכז הארץ, אמא לשני ילדים קטנים, עבדה בחמש השנים האחרונות בחברה אזרחית בתפקיד שהיא מאוד אהבה. היא לא ציפתה שאחרי כל השנים הטובות שעבדה במקום העבודה שלה, מעסיקיה לא יתחשבו בכך שאין לה סידור לילדים בגלל הסגר ובשל כך יזמינו אותה לשימוע לפני פיטורים. בהודעת וואטסאפ נכתב לה: "הסיבה לקיום שימוע בכוונה לסיים העסקתך עלתה לאור העובדה שאינך יכולה להגיע לעבודה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני לא בחרתי את הסגר הזה", ציינה ר' שמיהרה להסביר את המצב למעסיק שלה ולבקש ממנו להתגייס למענה ולמען הורים אחרים לילדים קטנים שעובדים איתה, אך המצב לא השתנה.

על פי ר', בעלה עובד כעצמאי במקצוע חיוני ואינו יכול להרשות לעצמו להישאר עם הילדים בבית מפני שהוא המפרנס העיקרי, "לא לכולם יש כסף לבייביסיטר", הסבירה.  "זה סגר לעשירים - הממשלה מכריחה אותנו להישאר בבית עם הילדים ולא מציעה פתרונות, וכך גם המעסיקים".

המעסיק של ר' טען כי את התפקיד שלה לא ניתן לבצע מהבית ולכן הוא לא מאפשר לה לעבוד בצורה כזו. גם כשהציעה ר' בניסיונותיה הרבים למצוא פתרונות מולו, את האופציה לצאת לחל"ת, היא נענתה בשלילה מאחר והחברה ממשיכה לעבוד.

בהודעת וואטסאפ, בישר לה המעסיק כי היא מוזמנת לשימוע ביום רביעי הקרוב ואת הסיבה לכך הוא כתב בברור: "לאור העובדה כי אינך יכולה להגיע לעבודה". ר' טענה: "זה ממש חוסר צדק - גם ככה מדובר בתקופה קצרה שאנחנו יודעים את הסוף שלה ויש גם חופש של החגים, למה לא היה אפשר להתגמש?".