מאות בני אדם מפגינים הערב (רביעי) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במספר מוקדים ברחבי הארץ. זאת לאחר שהכנסת אישרה את ההגבלות על ההפגנות בזמן הסגר, שטרם נכנסו לתוקף. בתל אביב ובירושלים המפגינים חוסמים כבישים ומתעמתים עם המשטרה. השוטרים התריעו בפני המפגינים כי יטילו עליהם קנסות בגין הפרעה לתנועה אם יסרבו לעלות חזרה למדרכה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם היום חוות דעת לפיה למרות שהממשלה אישרה את הגבלת ההפגנות למרחק 1000 מטרים מהבית - הן עדיין לא נכנסו לתוקף מכיוון שבמשרד המשפטים עדיין לו נוסחו התקנות המעודכנות שמתוקפן יחולו ההגבלות. המפגינים שהבינו את המשמעות - ביקשו לנצל את ההזדמנות האחרונה לקיים הפגנות במרחק למעלה מקילומטר מהבית ומקיימים הפגנה מול מעון רה"מ בבלפור ותהלוכה בתל-אביב.

ההפגנה מול מעון ראש הממשלה (צילום: N12)
המפגינים שומרים על מרחק בהפגנה האחרונה בבלפור | צילום: N12

המפגינים בירושלים חסמו לפרקים את רחוב עזה מול ביתו של ראש הממשלה, כך גם ברחובות במרכז תל אביב. בירושלים כזרה המשטרה למפגינים: "אתם חוסמים את הכביש, ההפגנה היא לא חוקית. אם לא תפנו את הכביש - נאלץ לתת לכם דוחות". לאחר מכן העלו השוטרים את המפגינים על המדרכה והם קוראים להם בתגובה: "אין תנועה על הכביש - אתם גורמים לנו להצטופף במקום לאפשר לנו לעמוד במרחקים של שני מטרים".

מארגון "קריים מיניסטר" נמסר בתגובה להפגנות הערב: "ביבי, גם אם תגביל את ההפגנות למטר אחד ותוריד את השאלטר על כל המדינה, לא תשתיק אותנו. נפגין נגדך בכל זמן וכל מקום עד שתלך".

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום לבג"צ נגד הגבלת ההפגנות בטענה שמדובר בפגיעה קשה ובלתי מידתית בחופש הביטוי. השופט ניל הנדל החליט שעל המדינה להשיב לעתירה עד השביעי באוקטובר.