מספר המתפללים בבתי הכנסת יוגדל - כך סיכמו היום (שני) השרים דרעי, ליצמן וח"כ גפני עם שר הבריאות אדלשטיין ופרופ' גרוטו. הגדלת מספר המתפללים מגיעה לקראת צום תשעה באב שיחול ביום חמישי הקרוב. משרד הבריאות יפרסם בהמשך את כמות המתפללים שתותר בבתי הכנסת וכן את הנוהל המדויק. על פי ההגבלות הנוכחיות, מספר המתפללים המקסימלי המותר בבתי הכנסת עומד על עשרה בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לצד הצורך בזהירות יתירה למניעת הידבקות בקורונה, יש לעשות הכל להמשך קיום עולם התורה, היכלי הישיבות והכוללים, הרחבת האפשרות לתפילה בבתי כנסיות ביום יום ולקראת ט' באב", הסביר השר ליצמן, "הודענו שלא נאפשר המשך הגבלה שרירותית לתפילה בבתי כנסת, אלא יש להתאים לפי גודל המקום. קיימנו ישיבה מיוחדת עם שר הבריאות אדלשטיין בנושא ואנו תקווה שתימצא הדרך הנכונה לפתרון הנדרש".

ביקורת על הסדרי הטיעון של ליצמן ודרעי (צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם, חדשות)
השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן | צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם, חדשות

השר דרעי הוסיף: "ציבור בני התורה עוברים בתקופה הנוכחית משבר גדול, ולצערי, הנשירה גדולה. כולנו חייבים לפעול להשגת הסדר ובייחוד לקראת חודש אלול, ימי הרחמים והסליחות - הימים החשובים ביותר מבחינת עולם התורה. לבקשתי, האלוף במיל' רוני נומה לקח על עצמו לסייע בפרוייקט הנוכחי, להסדיר ולתכלל את כל נושא פתיחת הלימודים מול ראשי הישיבות והכוללים".

יו"ר יהדות התורה, גפני (צילום: פלאש/90 )
ח"כ משה גפני | צילום: פלאש/90

"צריך להמשיך ולשמור על הוראות משרד הבריאות", הדגיש ח"כ גפני, "במקביל דברים שהם אפשריים לעשות במסגרת הזהירות צריכים להיעשות, במיוחד בישיבות הקדושות ובכוללים שהם נשמת אפינו ואין לנו שיור רק התורה הזאת. על כן דרשתי להגדיל את מספר התלמידים בקפסולות שאין חולק על כך שפרויקט הקפסולות הצליח מעל למצופה, כדי שעולם התורה ימשיך ויפרח בייתר שאת לקראת זמן אלול".