שחקן נבחרת ישראל בכדורגל, ערן זהבי, נעצר אתמול על ידי המשטרה לאחר ששכניו התלוננו כי קיים מסיבה רועשת. השוטרים טענו כי הכדורגלן הבכיר זלזל בשוטרים, גידף אותם וסרב לשתף איתם פעולה. הבוקר (שבת) רעייתו, שי זהבי, פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה פוסט וכתבה: "בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בואו נשים את הדברים על השולחן", פתחה זהבי את דבריה. "מסיבה ענקית לא הייתה פה, גם לא הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות וזמר - ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים, אנשים שניסו בסך הכל ליהנות מהרגע, ליהנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה".

לדבריה, היא מתגוררת בסביון כבר חודשיים עוד לפני שבעלה שב ארצה מסין. "בבית הזה, גרו לפנינו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה – ובצדק", כתבה. "מאז שעברתי לגור פה אני מקבלת בכל יום, באהבה גדולה, שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

בואו נשים את הדברים על השולחן.. מסיבה ענקית לא היתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא היתה פה, זמר ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים אנשים שניסו בסך הכל להנות מהרגע, להנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה. המציאות היא שאני גרה בבית בסביון כבר חודשיים עוד לפני שערן חזר לארץ, בבית הזה לפנינו היו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה ובצק. מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת באהבה גדולה בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים. לרוב מזמינה את השוטרים לשתות משהו או לקחת לדרך עוגה, זאת עבודתם ואני מבינה גם אותם, יש תלונה והם חייבים להגיע. אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית אם זה בבוקר או בכל שעה אחרת זוהי דרך חיינו - לשמוח ולאהוב, וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב!! ובעוצמה סבירה לחלוטין! אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית? אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול - חיה ותן לחיות! אתמול עלו מים עד נפש אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם סליחה הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי. דפק בדלת וביקש רק אותו!!! וערן יצא. את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים - בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים . למה השוטר הגיע נחוש אתם אומרים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן ... כרגיל... זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג , אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם באוטו הפרטי שלו אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שיקחו אותו מפה וזהו. הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה. הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות ... לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבת שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. אנחנו בבית, הכל בסדר, הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת גם לנו וגם לילדים אבל מה נשאר לנו לעשות אם לא לאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה.

A post shared by ✨ Shay Zahavi ✨ (@shayzahavi) on

רעיית הכדורגלן המשיכה: "אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית, בבוקר ובכל שעה אחרת, זוהי דרך חיינו - לשמוח ולאהוב וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב ובעוצמה סבירה לחלוטין. אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית?". עוד כתבה: "אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול - חיה ותן לחיות. אתמול, אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי".

"דפק בדלת וביקש רק אותו, וערן יצא", סיפרה. "את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים - בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים. למה השוטר הגיע נחוש אתם שואלים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן, כרגיל, זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג, אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם ברכבו הפרטי אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שייקחו אותו מפה וזהו".

"הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה", כתבה. "הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות. לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבן שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת אבל מה נשאר לנו לעשות חוץ מלאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה".

מטעם המועצה המקומית סביון נמסר בתגובה: "כפי שאומרת אשתו של ערן, שי זהבי, שוטרים הגיעו פעמים רבות בתקופה האחרונה בעקבות תלונות של שכנים. מבדיקת המועצה התלונות הגיעו מהסביבה הקרובה והרחוקה לביתו, ומכך שלא ניתן להתעלם מתלונות חוזרות ונשות אלו. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב".

"מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה", הוסיפו במועצה. "מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות. אין צורך להסית את הדיון לסטיגמות או התנכלות אישית על מנת להתחמק מאחריות. תפקידו של ראש המועצה להיות קשוב לתושביו. לא ייתכן שמגיעות תלונות חוזרות ונשנות וראש המועצה לא יפעל בנושא. תפקידו לא לחרוץ את דינו אלא לוודא שהעניין מטופל על ידי הגורמים המקצועיים וכך היה. גם מסיבות ואירועים אחרים שהפרו הנחיות או את מנוחת השכנים קיבלו את התערבות המועצה. משפט כמו 'קחו אותו כבר מכאן' לא נאמר בשום שלב כמובן."

לפני כשבועיים, שכנים של משפחת זהבי תיעדו את הרעש והמפגשים שנערכים בביתם. בעקבות הסרטון הזה, רעיית הכדורגלן, שי זהבי, הגישה תלונה במשטרה כנגד השכנות על חדירה לפרטיות. 

מעורך הדין עדי כרמלי שמייצג את זהבי נמסר: "מדובר בארוע הקמת רעש שטופל בחוסר רגישות ויצא מפרופורציות ,לרבות מעצר שלא היה צריך להתרחש. לאחר פניה לפיקוד, הוחלט לשחרר את ערן ללא כל תנאי, כך ראוי ומתבקש היה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל Infonews12@ch2news.co.il