ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר (ראשון) במהלך ישיבת הממשלה את קיום ההפגנות סמוך למעונו, וכינה אותן "ניסיון לרמוס את הדמוקרטיה". עוד אמר: "אף אחד לא מגביל את זה - מדובר במדגרות קורונה". נתניהו המשיך: "מאפשרים לשתק שכונות ולחסום כבישים בניגוד מוחלט לכל מה שהיה מקובל בעבר". ראש הממשלה החליפי גנץ השיב לנתניהו: "המחאה היא נשמת אפה של הדמוקרטיה - עלינו לאפשר את קיום ההפגנות". במהלך הלילה נעצרו 12 מפגינים לאחר שכ-15 אלף בני אדם הפגינו בבלפור. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כממשלה אנו מחויבים להיות קשובים לאנשים", הבהיר גנץ, "כשלטון מוטלת עלינו האחריות לאפשר את קיומן של ההפגנות ולהגן על המפגינים שלצערי גם אתמול הותקפו במספר מוקדים. זכות המחאה היא נשמת אפה של הדמוקרטיה ואלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה". 

רה"מ נתניהו גינה מצדו את האלימות שהתרחשה במהלך ההפגנות האחרונות. "אני מגנה אלימות כלשהי", הכריז, "אין לה שום מקום משום צד, ויש לנו אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות או כל איום באלימות. מצד כלשהו כלפי כל אדם". באותה נשימה אמר: "אבל כאן בשם הדמוקרטיה, אני רואה ניסיון לרמוס את הדמוקרטיה. בהפגנות הללו יש עיוות של כל הכללים. קודם כל - אף אחד לא מגביל את ההפגנות, להפך - הולכים לקראתם. זה מדגרות של קורונה, יש כללים שלא נאכפים".

בנימין נתניהו ובני גנץ  (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90)
נתניהו וגנץ | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

"אף אחד לא מגביל את זה", המשיך רה"מ, "אף אחד גם לא ניסה להגביל את זה. אני אומר הפוך: מתדלקים את ההפגנות האלה, במיוחד בהתגייסות תקשורתית שאני לא זוכר כמוה. מעודדים אותה, מאפשרים לשתק שכונות ולחסום כבישים בניגוד מוחלט לכל מה שהיה מקובל בעבר".

רה"מ נתניהו: "הסתה פרועה וחסרת מעצורים"

"אני מוקיע את החד צדדיות של רוב אמצעי התקשורת", תקף נתניהו, "הם לא מדווחים על ההפגנות, הם משתתפים בהן. הם מתדלקים. זה לא רק תקשורת מגוייסת, זה תקשורת מגייסת. הם מתדלקים הפגנות שהן הפגנות אלימות שאף אחד לא אומר עליהם כלום. כשאוהדים משתי קבוצות כדורגל נכנסים לקטטה בתל אביב, התקשורת מעלילה עליהם שמדובר בפעילי ימין שהפעילו אלימות כלפי מפגיני השמאל". 

ההפגנות בבלפור (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
ההפגנות בבלפור | צילום: פיטוסי , פלאש 90
"כשמפגינים מגיעים עם לפידים ומאיימים לזרוק בקבוקי תבערה על מעון ראש הממשלה - גם כאן עבדכם אשם. הם אומרים: 'אם הוא לא היה בבלפור לא היינו צריכים להפגין'. וכשיש הסתה פרועה, חסרת מעצורים, כולל קריאות יומיומיות לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו - התקשורת מתעלמת, מטייחת, והפוליטיקאים שותקים".

נתניהו נגד ההפגנות (צילום: יונתן זינדל ומארק ישראל סלם, פלאש 90, POOL)
נתניהו נגד ההפגנות | צילום: יונתן זינדל ומארק ישראל סלם, פלאש 90, POOL

רה"מ הביא את דבריו של נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, ביחס למפגינים נגד תוכנית ההתנתקות: "חופש הביטוי אינו היתר להתפרעות. חופש הביטוי אינו מגן על החופש לשתק את המנגנונים לאכיפת החוק ולהביא לקריסתם. חופש ההפגנה אינו מגן על החופש לעצור את המדינה ולסכן את ביטחונם של הפרט והכלל". - "זה היה כשהיה מדובר במפגינים שיצאו נגד התוכנית של ההתנתקות, מפגינים מהימין", אמר נתניהו, "אבל כאן כשמדובר במפגינים של השמאל - הכל נעלם. פשוט נעלם". 

בהמשך ציטט ראש הממשלה את דבריו של העיתונאי קלמן ליבסקינד לפיהם המפגינים מקבלים חיבוק וליווי עיתונאי רחב וכותרות ראשיות על בסיס כמעט יומיומי. "עוד לא מאוחר להתעשת", קרא רה"מ, "לתקשורת יש אחריות, לנבחרי הציבור יש אחריות, אני מצפה מכולם לגנות את האלימות וההסתה מכל צד שהוא. הכתובת על הקיר בפייסבוק, הכתובת על הקיר בהפגנות. אף אחד לא יוכל להגיד: לא ידעתי". 

ההפגנות בבלפור (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
ההפגנות בבלפור | צילום: פיטוסי , פלאש 90
אלפים הפגינו אמש שוב נגד הממשלה והעומד בראשה בירושלים, בתל אביב, בקיסריה ובשורת מוקדים נוספים ברחבי הארץ. מוקד המחאה המרכזי היה מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, שם הפגינו 15 אלף איש שגם יצאו לצעדה ברחובות באזור. הפגנות נוספות התקיימו בגן צ'רלס קלור בתל אביב ומול מעונו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה. עשרות אלפים מחו בכ-270 צמתים וגשרים ברחבי הארץ זה השבוע השישי ברציפות, במסגרת מחאת "הדגלים השחורים". ההפגנה בירושלים פוזרה לבסוף ללא שימוש בפרשים או במכתזיות - 12 מפגינים נעצרו בחשד להפרת סדר.