איזבל, כיום בת 20, עדיין זוכרת את הפציעות החמורות מהתקיפה שחוותה - כאשר כלב פיטבול של השכנים הסתער עליה. באירוע הקשה זינק הכלב על איזבל, אז נערה בת 15, ועל הכלבה שלה בפראות וגרם לה לפצעים ולחתכים עמוקים שלימים הפכו לצלקות לכל החיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בימים אלה הוגשה לבית המשפט תביעת נזיקין על סך 250 אלף שקלים נגד עיריית תל-אביב יפו. את התביעה הגישה איזבל גנז'יבייב באמצעות בא כוחה עו"ד אורן מעוז. המקרה התרחש לפני 5 שנים בחצר ביתה ברחוב מעפילי האגוז בשכונת התקווה. בשעת לילה מאוחרת היא ירדה לטייל עם כלבת המשפחה, כשכלב אחר מסוג פיטבול, שלמרות שמוגדר כגזע מסוכן, הסתובב בגינה הציבורית חופשי ומשוחרר, נטול מחסום על פיו, בלי רצועה וללא כל השגחה. 

מעיון בכתב התביעה שהגיש עו"ד מעוז לבית המשפט השלום בתל אביב ושעיקריו הגיעו היום (שלישי) ל-N12, עולה כי לפחות 30 נורות אזהרה נדלקו ויכלו למנוע את האירוע הקשה שבו נפגעה איזבל. לפני אותו לילה, התקשר אביה כ-30 פעמים למוקדי העירייה ודיווח על הימצאותו של כלב מסוכן שמתהלך חופשי בגינת המשחקים ברחוב ומטיל אימה על הסביבה. "אף שבאמצעים זולים ופשוטים הייתה יכולה הנתבעת למנוע את התקיפה והנזק. הזלזול בחיי אדם והאדישות לסכנה האורבת, עלו לתובעת, למרבה הצער, בנכות נפשית ופיזית לכל ימי חייה", נכתב בכתב התביעה. "פעם אחר פעם מוקדני השירות בקו 106 של עיריית ת"א התעלמו בתירוצים שונים מפניותיהם של התושבים המוטרדים והטילו את האחריות על גורמים אחרים כגון משטרת ישראל".

ילדה שננשכה על ידי פיטבול‎
"זוכרת איך הוא קפץ לכיוון היד שלי ונשך אותי בחוזקה". כלב הפיטבול

"זוכרת שקראתי לעזרה, זעקתי שיבואו לקחת אותנו משם"

"אומנם עברו 5 שנים מאז האירוע הקשה, אבל גם אם יעברו 20 שנה לא אשכח האירוע הקשה והטראומטי שעברתי", שחזרה איזבל בשיחה עם N12. "סביב השעה 21:00 יצאתי לטיול עם כלבת הטרייר המשפחתית שלנו בגינה הציבורית. לא היתה נפש חיה בגינה, רק אנחנו. מהר מאוד הוא (כלב הפיטבול) הגיע לשם ונעמד מול הכלבה שלי שקפאה במקום. הפיטבול נעמד מולה וחיכה שהכלבה שלי תזוז. פחדתי, ניסיתי להרחיק את הכלבה שלי מהמקום. מהר מאוד תפסתי את הכלבה שלנו והתחלתי לרוץ לכיוון הבית. הפיטבול החל לרדוף אחרינו, אני זוכרת איך הוא קפץ לכיוון היד שלי ונשך אותי בחוזקה ובמקביל הוא זינק גם על הכלבה שלנו והתחיל לנשוך אותה".

עוד הוסיפה: "אני זוכרת שזינקתי עליו, ניסיתי לחלץ את הכלבה שלנו. הוא נשך אותי בידיים. זוכרת שנפלתי על האדמה ובמקביל הוא המשיך לתקוף את הכלבה. זוכרת שקראתי לעזרה, זעקתי שיבואו לקחת אותנו משם. במשך יותר מ-20 דקות כלב הפיטבול 'ננעל' ולא הסכים לעזוב אותנו". איזבל סיפרה איך אביה שמע את צעקות העזרה שלה ומיד ירד לסייע לה כשהצליח להרחיק אותה מהאזור. זמן קצר לאחר מכן כבר פונתה לבית החולים: "הגיע מהר מאוד אמבולנס שלקח אותי לטיפול".

ילדה שננשכה על ידי פיטבול‎
"נפלתי על האדמה ובמקביל הוא המשיך לתקוף את הכלבה שלי"

איזבל הובהלה לשיבא תל השומר עם פצעים וחתכים עמוקים בגפיים. בבית החולים אובחנו כ-10 פצעי נעיצות שיניים מדממים, חלקם הגיעו לעומקים של כ-2 עד 3 ס"מ לרקמת השריר. היא נחבשה ונתפרה בחדר המיון ושוחררה לביתה למנוחה מלאה. כמה ימים לאחר מכן, החמיר מצבה בשל בצקת ביד וחוסר תחושה באמה, וכעת היא נותרה על צלקות רבות על גופה. כך כתב מומחה לכירורגיה פלסטית שטיפל באיזבל לאחר הפציעה: "עקב החתכים העמוקים, היא נזקקה למעקב ממושך של כירורג כף יד עקב אובדן התחושה באזור האחורי של הזרוע, האמה אחורית, והגבלת תנועת המרפק, וכן מעקב של כירורג פלסטי עקב הצלקות. לא רק, יש בצלקות המרובות לגרום לה לבושה, קושי חברתי, הגבלה במציאת עבודה, והימנעות מחשיפת האזורים המצולקים. הצלקות רגישות למגע ומכאיבות לה בזמן פעילות ממושכת של הגפה". היא עברה שיקום ממושך שכלל בין היתר ריפוי בעיסוק וגם טיפול פיזיותרפי לצלקות ולשיפור פעולת הגפה, אך למרות כל זאת נותרו בגופה צלקות מרובות, שחלקן גורם לעיוות בולט וחוסר תחושה כמתואר.

עו"ד אורן מעוז
עו"ד אורן מעוז

"מדובר במחדל נוראי של עיריית תל אביב", מסר עו"ד אורן מעוז ממשרד רונן-מעוז שמייצג את הצעירה. "נוכח אופי וכמות התלונות שהגיעו לפתחה בזמן קצר - מישהו בעירייה חייב היה להבין שמדובר בסכנת נפשות ולבצע פעולה מהירה וממוקדת לתפוס את הכלב המסוכן המסתובב חופשי בגינה ציבורית. במקום זאת, התושבים המפוחדים נתקלו ביחס קר, באדישות מקוממת, וכצפוי, העניין הסתיים למרבה הצער בתקיפה של נערה צעירה". את הבמה שקיבלה בכתבה ביקשה איזבל לפנות לעירייה "צאו מהאדישות שלכם, אם לא אני שנפגעתי זה יכול היה להיות ילד בן 4 או תינוק שננשך ונפגע, הכלב הזה יכול להרוג בן אדם".

מעיריית תל-אביב יפו נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל בעירייה והועבר לטיפול. טרם הוגש כתב הגנה בהליך המשפטי, כאשר עמדתה של העירייה תועבר במסגרתו".