בר סימן טוב סירב לשמש כ'מפקד הקורונה': ראש הממשלה נתניהו הציע למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב, לשמש כ'מפקד הקורונה' ולנהל את המשבר מצדה של הממשלה - אך קיבל ממנו תשובה שלילית. נתניהו ובר סימן טוב קרובים מאוד, הוא סומך עליו ולכן הציע לו את התפקיד - אולם האחרון לא מעוניין לשוב ולנהל את המשבר, כפי שהיה בימי הגל הראשון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

בסביבתו של בר סימן טוב מסרו שאין לו כל כוונה לחזור ולנהל את המשבר, ושאתמול הוא נענה לבקשת נתניהו להגיע לדיון המיוחד שנערך בעניין ההגבלות החדשות ולייעץ בלבד לגורמים השונים כיצד לדעתו יש לנהוג על רקע העלייה החדה בנתוני התחלואה.   

בתוך כך, נתניהו וגנץ עמלים על מינוי פרויקטור שצפוי לרכז את הסמכויות בעניין משבר הקורונה ולנהל את האירוע. לאחר שהאלוף המיל' רוני נומה סירב לקבל את התפקיד כיוון שלא הועברו אליו כל הסמכויות שביקש, נתניהו וגנץ הסכימו למנות את האלוף אמיר אבולעפיה לתפקיד, מי ששימש עד לפני שלושה שבועות ראש אגף התכנון בצה"ל. 

אלוף במיל' אמיר אבולעפיה (צילום: החדשות 12)
פרויקטור הקורונה? אלוף במיל' אמיר אבולעפיה | צילום: החדשות 12

ראש הממשלה ומחליפו שוחחו ביניהם היום על הנושא והגיעו להבנות, אם כי נושא הסמכויות - זה שהוביל לאי-מינויו של האלוף במיל' נומה בפעם הקודמת - עוד לא הוסדר. עד שהנושא הזה לא יוסדר סופית, המינוי המיוחל של פרויקטור למשבר לא ייכנס לתוקף.