אחרי שביום השלישי ברציפות נרשמו למעלה מ-2,500 נדבקים חדשים בישראל, ולקראת הסגר שצפוי בערים האדומות כבר בתחילת השבוע - שר הפנים אריה דרעי הגיע אמש (שבת) לריאיון בחדשות סוף השבוע. הוא אמר כי אין מנוס מסגר כללי על כל המדינה: "אף אחד לא הצליח להוריד את המספרים בשיטה אחרת". בצל המתקפות על פרופ' גמזו, דרעי גיבה את הפרויקטור: "הצלחתו - הצלחתי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דרעי התייחס לתוכנית הרמזור של גמזו, שלפיה ערים חרדיות רבות הוגדרו כ"אדומות" ושעליהן יחולו המגבלות המשמעותיות תחילה: "התוכנית היא לא התרופה, היא כלי ניהול של המשבר". מיד אחר כך הוא התייחס באריכות לסוגיית הסגר הכללי, שלדבריו עתיד לחזור בקרוב מאוד. "אי אפשר להתחמק מהאמת: כדי לצאת מהמספרים האלה - נצטרך להיכנס לסגר כללי". 

"זו גם דעת המומחים, גמזו ומשרד הבריאות אמרו שלא יהיה מנוס מכך", ציין שר הפנים. "אף אחד לא מצא שיטה אחרת לרדת מאלפי נדבקים לכמה עשרות". הוא הסביר כי הוא מכיר בהשלכות של מהלך כזה: "סגר הוא דבר נוראי, בעייתי מאוד - מכה כלכלית". דרעי אמר שסגר יהיה בזמן הקרוב, ושהממשלה תתכנס ביום חמישי הקרוב כדי להכריע בסוגיה. 

פרופ' רוני גמזו (צילום: לע"מ)
"הצלחתו - הצלחתי". פרופ' גמזו | צילום: לע"מ

שר הפנים יצא נגד ההחלטה לבצע קודם כל סגר על הערים האדומות, והסביר כי "המשטרה ופיקוד העורף אמרו ששליטה על 30 ערים אדומות היא מורכבת יותר מאשר סגר על כל המדינה". הוא הוסיף: "שאלתי בקבינט אם סגר על ערים אדומות יציל אותנו, אפילו בסיכוי לא גדול, מסגר כללי. אבל אף אחד לא אמר שזה מה שיקרה". 

בצל המתקפות על פרופ' גמזו, דרעי הכריז כי הוא מגבה את הפרויקטור: "אני לא מיניתי אותו, אלא ראש הממשלה. אני נותן לו גיבוי כל הזמן, לא אמרתי עליו אישית שום דבר רע. משרד הפנים בראשותי עושה הכל כדי לעזור לו. הצלחתו - הצלחתי. אני מתפלל שיצליח".