התובעת במשפט נתניהו ליאת בן ארי הגיעה היום (רביעי) לדיון בבית משפט השלום ברמלה בעניין צו איסור הפרסום שמבקשת המשפחה להטיל על סרטונים שמכפישים את שמו של בנה. פעילת הימין אורלי לב, שהפיצה את הסרטונים, טענה שבהם נראה בנה של בן ארי בשעה שהוא תוקף שוטר, אלא שהמתועד הוא כלל לא בנה. תיעוד מבית המשפט מראה כיצד בן ארי הובהלה לאולם תחת אבטחה מרובה ומעטה של חשאיות, כשמחוץ לבית המשפט פעילי ימין רבים הגיעו להפגין נגדה. בן ארי נשאלה אם אינה חוששת והשיבה: "לא מודאגת". נציין כי בסוף הדיון הורתה השופטת לפעילה למחוק את כל הסרטונים באופן מידי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפתח הדיון שאל השופט את בן ארי האם מי שמופיע בסרטונים הוא בנה. בן ארי השיבה: "הוא לא הבן שלי". אורלי לב, הנתבעת הסבירה את המקרה: "הגענו להפגנה בתום לב. לא הגענו כדי לפגוע. הגיע בחור עמד קרוב לחמישה מטרים מאיתנו ולא הפסיק לומר אל תקללו את אמא שלי".

"הוא עמד ואז התקרב לאחד הפעילים ובא לסטור לו", המשיכה לב. "לא הייתה כוונה לפגוע בבן ארי או בכוונה של אלימות או משהו נגד החוק". לב טוענת שלא הובהר לה עד לרגע זה שזה לא בנה. בן ארי מחתה נגד ההגדרה של לב כ"תמת לב": "אני רק רוצה לומר שזה שצועקים שאורלי לב תמת לב זה לא משכנע".

"בשבועיים שלושה האחרונים היא לא מפסיקה להשמיץ את הבן שלי, טוענת טענות סרק", אמרה. "אני עובדת ציבור שמנסה לעשות את עבודתי כראוי והגיעה הזמן שבית המשפט יאמר דבר וחצי דבר כדי שעובדי ציבור אחרים ידעו שיש מי שמגן עליהם. כל האירוע הזה ערער את שלוות נפשי, שלוות נפשו של בני ומשפחתי ולא מגיע לאף אחד יחס כזה. הגברת 'תמת הלב', הודיעו לה ממשרד המשפטים יום אחרי".

ליאת בן ארי (צילום: N12)
בן ארי נכנסת לאולם בית המשפט | צילום: N12

השופט מיהר להשיב וביקרה את לב: "אלו הראיות שהובילו אותך למסקנה? אבל היום את יודעת שזה לא הוא. אפילו בתי בת ה-12 לא מסיקה כך מסקנות. מה זה משנה שהוא אמר שהוא הבן שלה? לא ככה מסיקים מסקנות". לבסוף התחייבה לב לא לפרסם את הסרטונים. "כתבתי לפני התחייבות המשיבה למחוק כל פרסום, גם עתידי של סרטון זה או סרטון הקושר אותו לבנה של ליאת בן ארי", אמר השופט. "המשיבה תעשה ככל יכולתה הטכנית לעשות כן. המבקש יעקוב אחר ביצוע התחייבותה".

משרד המשפטים פרסם לאחר הפצת הסרטונים באופן רשמי כי האדם בסרטון הוא אינה בנה של הפרקליטה. כאמור, בן ארי היא התובעת בתיקי האלפים של נתניהו, ובעבר כבר הוחלט להצמיד לה אבטחה. סביב הדיון בעניין בנה היום עלתה השאלה אם היא תבוא ברקע ההפגנה שהתקיימה מחוץ לבית המשפט. בן ארי אמרה לאחר שהגיעה למקום ושהיא אינה מודאגת.

מוקדם יותר היום דווח כי בן ארי ובעלה זומנו לחקירה בעיריית ראש העין בחשד כי ביצעו עבירת בנייה של פיצול ללא היתר בבית שרכשו בראש העין. הפרשה החלה לאחר שפקח בנייה הגיע לביתה של בן ארי והוציא דוח לפיו היה פיצול, כך שנותרה דירת מגורים בתוך נכס.