"חשבתי על זה שאני רוצה שנתגרש כבר ביום של החתונה", סיפר ירדן נאור לחדשות 12 בזמן שצפה בצילומי החתונה שלו. הייסורים של ירדן התחילו הרבה שנים לפני החתונה שלו עם רותם. ייסורים של נער מתגבר שמרגיש שהוא שונה מהחברים שלו לכיתה, לישיבה, אבל לא יודע בדיוק לתת לזה שם. כמו ירדן יש רבים שהתחתנו למרות שידעו שהם לא נמשכים לבנות זוגם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לא ידעתי כלום על הומוסקסואליות, הרגשתי שאני נמשך לבנים, זה די איים עליי", סיפר ירדן. "רבנים שהתייעצתי איתם באותה תקופה אמרו לי שאני יתחתן והכל יהיה בסדר. שזה כמו איזה יצא הרע שאני צריך להתגבר עליו".

הדילמות האלה נפרשות בסרט "חתונה הפוכה", שיוקרן בדוקואביב וישודר בהוט 8, סיפורם של צעירים וצעירות מבולבלים שהממסד הדתי-לאומי שבו גדלו מנסה "ליישר" דרך החופה והקידושין. מיכאל ורדי, רב קיבוץ צורים ובימאי הסרט הסביר: "מצד אחד זה לא מדובר, מצד שני כשאני מספר לאנשים שאני עושה את הסרט הזה, כל אחד מכיר סיפור. זאת אומרת שזו תופעה, אבל התופעה הזאת מושתקת, היא לא מדוברת, היא לא נמצאת על פני השטח, ואז אני רואה מה התוצאות הטרגיות של הזוגיות הזאת ואמרתי - צריך לספר את הסיפור הזה".

אם מלחץ חברתי, לחץ של הבנים או לפעמים רצון פנימי עז לציית לחוקי הדת, הערכים והחברה שבה גדלו, הם מגיעים לטיפולי ההמרה. היועצים והסדנאות מרביצים בהם את האיסור ההלכתי וחושבים שיצליחו להפוך אותם לסטרייטים.