שרון ברק, אם לשני ילדים מתל אביב, קיבלה במתנה ליום הולדת של בנה הקטן ספר שירי ילדים מנגן עם שיריו של הזמר והיוצר עוזי חיטמן. שני הילדים שיחקו עם הספר בלי הפסקה ונהנו מאוד מהשירים שנוגנו בספר. ערב אחד הם הלכו לישון והתעוררו לקול פיצוץ נוראי שהגיע מכיוון הסלון. כשהתקרבו גילו את הספר ובו בית הסוללה שרוף לגמרי ואת אחת הסוללות מפורקת לרסיסים כשהנוזל שבתוכה התלקח ונזל על הרצפה. "אני לא רוצה להתחיל לדמיין מה היה קורה אם הבטרייה הייתה מתפוצצת כשהילדות היו משחקות עם הספר", אמרה האם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפוסט שהעלתה לדף הפייסבוק שלה תיארה שרון את המוצר ובו סוללות מסוג "VINNIC", שהגיעו יחד עם הספר. מחיפוש קצר בגוגל נמצא כי זה לא המקרה הראשון שבו הבטריות האלו התלקחו בצעצועי ילדים בעולם.

פנינו להוצאת הספרים הישראלית, גירסא דינקותא, שמשווקת את המוצר הזה והם טוענים כי לפני חודשיים דווח להם על מקרה דומה עם הבטריות ולכן פעלו לאסוף מהחנויות המשווקות את כל הספרים והחליפו להם את הבטריות.

בטריה מסוג "VINNIC" שהתקלחה בצעצוע ילדים, (צילום: noon)
הבטריה שהתלקחה | צילום: noon

הבעיה היא שהלקוחות שכבר רכשו מוצר דומה אינם ידעו כלל על הבעיה, מאחר והם לא פרסמו הודעת ריקול, ולכן לפנינו סכנה של מקרה נוסף של התלקחות בטריות שיכול היה להיגמר אחרת לגמרי. בפוסט הפצירה שרון מכל ההורים לבדוק את כל הבטריות בצעצועים של הילדים ולוודא שהן לא של חברת "VINNIC". ‏

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il