ניקיון יקר: בימים האחרונים הצטבר לכלוך רב במעון ראש הממשלה, בעקבות הפסקת ההתקשרות עם חברת הניקיון. זאת, לאחר שנפתחה חקירה נגד שתי עובדות, בחשד למתן עדות שקר לטובת שרה נתניהו בבית המשפט. כפתרון ביניים, הוחלט על העסקתם של 5 עובדים זמניים בבית בבלפור ובמשרד ראש הממשלה – עם מאבטח צמוד. הסיבה: הם טרם עברו סיווג ביטחוני. מדובר בעלות של למעלה ל-10,000 שקלים ליום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר הפתיחה בחקירה פלילית נגד שתי עובדות חברת מוריה, אותה פרסמנו לראשונה, הפסיקה החברה את שירותיה במעון הרשמי בירושלים ובמשרד ראש הממשלה. בפועל, המצב שנוצר הוא שבמשך כמה ימים לא סופקו שירותי ניקיון, ועדיין לא הושלמו הסיכומים עם החברה החדשה שעתידה להיכנס לנעליה של "מוריה".

בינתיים, במשרד ראש הממשלה מצאו פתרון יצרתי, והחליטו להשתמש במשרת אמון כדי להתגבר על עניין המכרז. 5 עובדים חדשים הובאו לטובת ניקיון הבית, אך הבעיה היא שלא הועברו סיווג ביטחוני הנדרש לטובת ההעסקה במקום. לכן, הוחלט לצוות לכל אחד מהם מאבטח – שייצמד אליהם לכל אורך היום.

שרה נתניהו (צילום: Olivier FitoussiFlash90)
לאחר פרשת מתן עדות השקר לטובת רעיית רה"מ - הופסקה עבודת חברת הניקיון. שרה נתניהו | צילום: Olivier FitoussiFlash90

על פי מקורותינו, מדובר בעלות של 100 שקלים לשעת אבטחת כל עובד. עבור 5 עובדים, שנמצאים 12 שעות במעון – מדובר בלמעלה מ-10,000 שקלים ליום. במשרד ראש הממשלה ביקשו לתקן וטענו כי לא מדובר במאבטח אלא בשומר.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "העסקת חברת שירותי הניקיון 'מוריה' לא הופסקה אלא הסתיימה כמתוכנן במועד הקבוע בחוזה, בתום חמש שנות התקשרות, ולאחר מיצוי כל ההארכות שניתן היה לבצע. תאריך סיום ההתקשרות מצוין בחוזה שחודש לפני שנה והיה ידוע ומוכר לחברה. חברת 'מוריה' לא מילאה את ההתחייבויות כפי שהיו. בקומת המגורים במעון ראש הממשלה אין שירותי ניקיון זה מספר שבועות ורעיית רה"מ מנקה את הקומה לבדה".