היום (שלישי) נכנסו לתוקף ההגבלות החדשות במטרה לבלום את התפשטות הקורונה, ביניהן סגירה מוחלטת של ברים, חדרי כושר ובריכות השחייה. בענף מועדוני הכושר מביעים ביקורת חריפה על ההחלטה לסגור אותן באופן גורף וטוענים כי מדובר בהחלטה שמסתמכת על "נתונים מוטעים". ברשת "הולמס פלייס" מצאו פתרון לעקוף את ההנחיות החדשות: "חילקנו את המועדון למתחמים של חדרי סטודיו, בכל מתחם נכניס 20 אנשים שיעברו שיעור ויצליחו להישאר בכושר", סיפרה קרן שתוי, מנכ"לית הרשת. "לצערי את הבריכות אנחנו נאלצים לסגור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"התקבלה החלטה סופר פופוליסטית, שכשיורדים לפרטים שלה מבינים כמה שהיא פופוליסטית והזויה" טוענת שתוי. "בריכות בבתי מלון נשארות פתוחות, למה? - כי אם נסגור את הבריכות בבתי מלון אז לא יהיו בתי מלון – והלובי של בתי המלון הוא מאוד חזק".

רשת הולמס פלייס תחת הגבלות הקורונה
רשת הולמס פלייס: ""חילקנו את המועדון למתחמים של חדרי סטודיו – בכל מתחם נכניס 20 אנשים"

"אז בעצם לקחו כ-1,500 מועדונים ברחבי ישראל, שאין להם לובי מספיק חזק ושאין להם שר שמטפל בהם, כי לנו אין את שר התיירות ולא את שר התרבות והספורט שמתחמק מלטפל בעולם הזה, ואמרו שצריך לסגור", הוסיפה שתוי. "אין שום היגיון בסגירת מועדוני הכושר. אין שום תחלואה גוברת בתחום הזה. רואים את זה גם על פי נתוני משרד הבריאות".

"דיברתי עם מישהו מהמל"ל שהיה אתמול בישיבת הממשלה, הוא אמר לי 'היה דיון של 20 שניות על חדרי כושר – אף אחד לא שאל שאלות, רק רצו להגיד יאללה אנחנו צריכים לסגור'", הוסיפה.

חדר כושר (צילום: AP / FLASH 90, מיכל פטאל, פלאש90)
צילום: AP / FLASH 90, מיכל פטאל, פלאש90

שתוי גם העבירה ביקורת קשה על תפקודו של שר התרבות והספורט חילי טרופר, והשוותה אותו לקודמתו בתפקיד, השרה מירי רגב. "אני מנכ"לית הולמס פלייס ישראל, מנסה להשיג את חילי טרופר, השר האחראי על התרבות והספורט במדינת ישראל - ואני לא מצליחה להחליף איתו מילה. וזה בניגוד מוחלט למירי רגב, שהייתה שרת התרבות טרם עידן הקורונה, שנלחמה עבור חדרי הכושר".

"בסוף אם אין לך אמא ואבא בממשלת ישראל אתה הופך להיות כלום ושום דבר גם אם יש לך קול הצבעה בבחירות הבאות", סיכמה שתוי.