לאחר שנים של מאבק ציבורי, הושגה היום (שלישי) הסכמה עם הנהלת קיבוץ ניר דוד לפתיחתה של רצועה מנחל האסי לציבור. "אנו מקווים כי הפיתרון שהושג יביא להרגעת הרוחות והפסקת האלימות", אמרו ראשי הרשויות האזוריות בהודעה משותפת שפרסמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נחל האסי, שנמצא בתוך שטחו המוניציפלי של קיבוץ ניר דוד, היה סגור עד כה למבקרים עקב החשש של תושבי הקיבוץ מפגיעה באיכות חייהם. כעת, לאחר מאבק ציבורי ומשפטי שנמשך שנים, הושגה הסכמה בין ראש עיריית בית שאן זקי לוי, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין, והנהלת קיבוץ ניר דוד, לפתיחה של רצועה מנחל האסי לציבור "כמחווה של רצון טוב".

נחל האסי (צילום: שמעון סודרי)
נחל האסי | צילום: שמעון סודרי

הרצועה נמצאת בסמוך למרכז הספורט ע"ש הולצר בקיבוץ, והמקום ייפתח לציבור כבר בימים הקרובים. הכניסה תהיה ללא תשלום, בהתאם למגבלות הקורונה של משרד הבריאות, ובהרשמה מראש באתר האינטרנט של הקיבוץ. "תיירות ניר דוד" תהיה אחראית על ניהול המתחם.

"משהו גדול מתרחש כאן", ציינו ראשי הרשויות בהודעה המשותפת עם הנהלת הקיבוץ. "אנחנו פועלים לקידום וביצוע תוכנית אזורית כוללת של הזרמת 'מי האסי' לבית שאן, תוכנית אשר תצמיח כאן את הדור הבא לערכים של שותפות, וסולידריות אזורית".

ראשי הרשויות הדגישו: "לא ניתן יד למאבקים ואלימות באזור. אנחנו מובילים שותפות ודרך, וכך אנו רוצים לראות גם את ילדינו, חיים בשכנות טובה ובשיתוף מלא. יחד אנחנו מביאים תקווה ובשורה שייתנו מענה אזורי ואפשרויות לפיתוח התיירות לטובת כל תושבי האזור ועם ישראל כולו. אנו מקווים כי הפיתרון שהושג יביא להרגעת הרוחות והפסקת האלימות".

הפעילים שהובילו את המחאה נגד ניר דוד, כבר הודיעו שהם לא מקבלים את ההסכם שהושג בלי שיערבו אותם. "בסוף הצדק יצא לאור", נכתב בהודעה מטעמם. "מזמינים את קיבוץ ניר דוד להידברות על הנחל ולהוכיח לכולם שהערכים שעליהם הם מדברים באמת זורמים להם בדם, ובאמת אכפת להם מכל אדם באשר הוא אדם".