במסגרת העתירה שהגישו תושבי העיר לבית המשפט המחוזי בירושלים, השיבה היום (שני) העירייה לבית המשפט בנוגע לבקשה לפינוי מאהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה. בתגובתה ביקשה העירייה רשות מבית המשפט לפנות את המאהל לפני תקופת החגים, וטענה כי מדובר במטרד עבור התושבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

העירייה סיכמה את עמדתה בבקשה מבית המשפט לאפשר פינוי מוסכם של מאהל המחאה וכתבה בתשובה: "העירייה לא יכולה להשלים עם מצב בו תושבי העיר ומבקרים יסבלו וייפגעו באופן כה קשה בתקופת חגי תשרי שהינם כה ייחודיים בעיר ירושלים. זוהי תקופה מיוחדת בירושלים והמקום בו התקבעו המפגינים מוביל בין היתר לעיר העתיקה. לא ניתן לאפשר למפגינים להמשיך לשבש את חייהם של התושבים והאזרחים החיים בירושלים."‎

עוד כתבה העירייה בתגובתה כי "עיריית ירושלים מכבדת את זכות היסוד של כל אדם להפגין, ולהביע מחאה בכפוף להגבלות שנקבעו בדין ובפסיקה. אולם, יישום הזכות למחאה עלול לגרום למטרד או לנזק לתושבי המקום ואף לאינטרס הציבורי. לכן, נדרשת האבחנה אימתי הזכות למחאה, המוגנת בחומותיה העבות והבצורות של הדמוקרטיה, הופכת למטרד ולנזק".

מתנועת המחאה 'אין מצב' נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים חזרה בה באופן חד-צדדי מהבנות שהושגו לאחרונה עם נציגי המחאה. עיריית ירושלים לא תשבור את המוחים, והם ימשיכו את מחאתם בכל מצב".