ברקע ההפגנות הסוערות של התקופה האחרונה, והשיח שהתפתח סביבן באשר לאופן הטיפול המשטרתי באירועים -  פרשני אולפן שישי בוויכוח באולפן בשאלה: האם ישנה סימטריה בין היחס למפגינים נגד ראש הממשלה נתניהו לבין מחאות אחרות בעבר?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עמית סגל העלה לדיון את סוגיית היד הקשה שהופנתה כלפי מי איומים שהופנו, למשל, נגד בנה של ליאת בן ארי – והדגיש כי מדיניות כזו צריכה להיות נגד כל מי שמגיע לבלפור עם סכינים או כל אחד שמאיים ברצח יאיר נתניהו בהפגנות. בשלב זה, רינה מצליח נכנסה לעימות – ושאלה את סגל: מדוע לא הכנסת לרשימה שלך את מי שעמד ליד מעון ראש הממשלה ואמר "תודה לך יגאל עמיר"?

סגל חזר וטען כי יש צורך ביצירת סטדנרט אחיד לכל המפגינים – מבחינת השימוש המשטרה בכוח וגם מבחינת הסיקור התקשורתי – שלדבריו הוא בהיקפים גדולים וחריגים ביחס להפגנות אחרות בעבר. מצליח הגיבה, ואמרה כי היא לא חושבת שיש פערים כאלו גדולים.

בשלב הזה, השיח עבר לנושא המכת"זיות – שהחלו להשתמש בהן בהפגנות הנוכחיות. סגל סיפר כי הן הובאו ב-2004 כדי להתמודד עם ההתנתקות, אך לדבריו – הפעם הראשונה שבה מישהו הביע בהן עניין הייתה השבוע. מצליח טענה שוב כי צריכה להיות סימטריה בהתנהלות המשטרה – אך אין כרגע סימטריה ברמת האלימות.