תקופת הקורונה הביאה להרבה רעיונות יצירתיים שהלכו וצברו תאוצה, ונדמה שעכשיו גם אנשי עולם התרבות מצטרפים לתהליך. משה אשכנזי, סטנאפיסט ושחקן מוכר בישראל, החליט לאחרונה לערוך הופעת סטנדאפ לשכניו בבניין – בחצר הפרטית שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כולם הגיבו מהר, המקומות ממש נחטפו – עשיתי סולד-אאוט ברגע, אני מסדר כאן קפסולות, מודד מרווחים – אין לי מטר אבל אתה יודע, מנסים", סיפר אשכנזי. "יכול להיות שזה טרנד חדש להופיע בבית שלי, אבל אני אשמח גם להגיע לכל בית אחר בתקופה הזו".

כמו אמנים אחרים גם אשכנזי מוכן להופיע בכל מחיר בחצרות בתים מול 20 איש ובזום – העיקר להתפרנס. הוא נשוי ואב לשניים ובגלל הקורונה עבר עם אשתו מתל אביב ליבנה. "כל מה שחשבתי עליו זה איך אני נותן מרחבים גדולים יותר לילדים מהדירה שהייתה לנו", הסביר אשכנזי. "השאלה הייתה איך אנחנו עוזבים את תל אביב ומורידים טיפה את השכירות כי זו תקופה שאין בה עבודה".

כשהשכנים החלו להתאסף בחצר ביתו בערב ההופעה, אשכנזי החל להרגיש את האדרנלין שכל כך התגעגע אליו בחודשים האחרונים. "כמו שיש לי את הצורך להופיע, אני בטוח שלאנשים יש את הצורך לצפות, להתרגש, לצחוק, להיכנס ולשכוח מכל הצרות של העולם הזה", אמר אשכנזי. "היה נחמד להכיר אותם, בתל אביב אתה לא מכיר את השכנים שלך הרי".