כוכב הכדורגל ערן זהבי נלקח לחקירה במשטרה - זאת לאחר שקיים היום (שישי) מסיבה בביתו שבסביון, שבה שהו כ-20 איש. השוטרים הגיעו לביתו בעקבות תלונות על רעש מצד השכנים, ונתקלו בהנהגות בוטה מצד השחקן - שעל פי החשד סירב להזדהות בפניהם, קילל אותם ואף הפנה לעברם איומים. המשטרה בודקת אם במהלך האירוע זהבי היה תחת השפעת אלכוהול. מנגד, חבריו שהתארחו בביתו טענו: "השוטרים התנהגו בברוטליות ואגרסיביות בגלל מי שהוא". לפני כשבוע ערך זהבי מסיבה דומה בביתו, שבה על פי החשד הפר את הנחיות הבידוד שלו לאחר שחזר מסין. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לטענת השוטרים שהגיעו למקום זהבי פנה אליהם ואמר להם: "אתם מכירים אותי - אני לא צריך להזדהות בפניכם". השוטרים הודיעו לכדורגלן כי הוא מעוכב, ולנוכח התנגדותו - הוא נעצר. הוא נלקח לתחנת המשטרה בניידת, תוך שהוא אזוק. במהלך האירוע, הכוח החרים לזהבי את ציוד ההגברה שבביתו. 

עורך הדין עדי כרמלי

חברו של ערן זהבי, כדורגלן בכיר, שהה בביתו של זהבי בסביון עם רעייתו וילדיהם כשאירע כל ההתרחשות, בשיחה עם N12 הוא משחזר: "אכלנו צהריים עם הילדים שלנו, היינו איתם בחצר ובבריכה, היה כיף, הייתה קצת מוזיקה אבל זה לא היה משהו יוצא דופן ועל זה הביאו משטרה, ערן לא קילל את השוטרים, במשטרה רצו להחרים לערן את הרמקולים ואני חושב שלקחו בסוף. והגזימו בגלל שזה ערן".

אדם אחר שהתארח בביתו בזמן המקרה אמר: "ערן זהבי נכנס עם סרטון שמראה שארבעה שוטרים וניידות שנכנסו אליו לבית. הוא שאל אותם מה הם רוצים והסביר להם שבין השעות 14:00-16:00 לא היה רעש והוא ניסה להסביר להם מה שהיה במסיבה".

"הוא שאל אותם אם נגמרו כל האירועים החשובים?", המשיך החבר. "בסרטון רואים שהשוטרים דוחפים אותו לא נותנים לו להשלים משפט ומכניסים אותו לניידת". במשטרה טוענים כי יש להם תיעוד של האירוע עצמו וההערכה היא שזהבי ישוחרר בתנאים מגבילים ולא יובא בפני שופט.

אחת השכנות של זהבי סיפרה ל N12: "ברחוב מתגוררים מספר שכנים מבוגרים שמרבים להתלונן על הרעש שעולה מן הבתים. הפעם זה היה ערן זהבי". לדבריה: "אותם שכנים מרבים להתלונן ולהעיר לשכנים, זה לא מייצג אותנו, לא שמענו משהו חריג היום".

עו"ד עדי כרמלי שמייצג את זהבי: "אנחנו נמצאים כרגע במשטרת מסובים ומנסים להבין מדוע המשטרה עצרה את השחקן. מאמינים שהמשטרה תשחרר את מרשי בהקדם לביתו"

מועצה מקומית סביון בתגובה: "דווקא בימים אלה, כאשר מדינת ישראל כולה נמצאת בימים דרוכים ועושה מהלכים כואבים למניעת הדבקה, אירועים כאלה הם שעלולים לגרום להפצה המונית ולעליית תחלואה חמורה בסביון. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב. מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה. מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות".

לפני כשבוע ערך זהבי מסיבה נוספת בביתו, בזמן שהיה אמור לשהות בבידוד לאחר שנחת מישראל לסין. גם אז, השוטרים הגיעו לדירה לאחר שהשכנים דיווחו על רעש מתוך הבית - וזהבי קיבל דוח. משרד הבריאות אמר כי למעט יציאה למשחקים, זהבי היה צריך להיות בבידוד ביתי מלא. השחקן אמר בתגובה כי הוא פעל לפי הנחיות ההתאחדות לכדורגל.