בזמן ששרי הממשלה מחליטים על עוד שינוי בהגבלות על התקהלות מתברר שישנם מקומות בהם החיים ממשיכים כשגרה. העיניים אמנם היו נשואות לחתונת הנכד של האדמו"ר מבעלז אבל בסח'נין המצב אינו שונה. שלשום נערכה במרכז העיר חתונת ענק בהשתתפות של כמה מאות תושבים, לכל פחות, זאת בזמן שלפי הנחיות משרד הבריאות התקהלות בשטח פתוח תכלול 20 איש לכל היותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כך זה נראה:

על פי הסרטונים והתמונות שיצאו מהאירוע, רוב המשתתפים לא טרחו לשים מסכה או לשמור על ריחוק חברתי. החתונה לא נערכה באולם או גן אירועים אלא ברחבה הצמודה למכללת סח'נין שבעיר, מכללה המתוקצבת במיליוני שקלים על ידי המדינה ונועדה להכשיר מורים למערכת החינוך. בחתונה נכחו גם בעלי המכללה, נציגים של עיריית סח'נין, מאות רבות של חברים וקרובי משפחה וכן כמה רופאים שתיעדו עצמם ללא מסיכה בתוך ההמון. אחד הרופאים התברר כרופא שיניים של שירותי בריאות כללית.

אחד מהצעירים שתיעד את האירוע בזמן אמת בפייסבוק קיבל אזהרה מהמשתתפים להפסיק זאת כדי שלא יגיע לידיעת המשטרה. למרות זאת, סרטונים רבים הועלו על ידי המשתתפים לרשתות החברתיות ללא כל חשש מהמשטרה או מהפרת הנחיות משרד הבריאות. בסח'נין נרשמו בינתיים 81 חולים, עשרה מהם נוספו רק ביממה האחרונה וכעת המספרים האלו צפויים להמשיך ולעלות.

ממכללת סכנין נמסר בתגובה: כמוסד חינוכי מוביל המכללה מקפידה על כללי התו הסגול ונהלי משרד הבריאות, המכללה אינה נוהגת לערוך אירועים שאינם קשורים לפעילות החינוכית בתחומה. מדובר בארוע בנעשה במתחם סמוך שבחזקת אבי החתן, אם מי מהחוגגים נכנס לשטחה של המכללה הדבר נעשה שלא ברשות.

ממשטרת ישראל נמסר: במקרה זה הארוע התקיים במקום שאינו משמש לארועים ולא התקבל עליו כל מידע מקדים לפניו או במהלכו. עם היוודע דבר קיום החתונה ההמונית בניגוד לתקנות, נפתחה במשטרה חקירה פלילית במטרה למצות את הדין עם האחראים.

משירותי בריאות כללית נמסר: כלל הצוותים מונחים להקפיד הקפדה יתרה על הכללים וההנחיות של משרד הבריאות ולשמש דוגמא אישית לכלל הציבור. נודע לנו על הנושא בעקבות פנייתכם ואנו פועלים לאתר את הרופא לאחר שנברר עימו הנושא תתקבל החלטה לגבי קבלת קהל.