עם סיום ההפגנה הגדולה בכיכר רבין חסמו מאות מפגינים הלילה (בין שבת לראשון) רחובות בתל אביב. המחאה - שהייתה נטולת אלימות בתחילתה - הלכה והסלימה, ועימותים קשים נרשמו בין שוטרים למפגינים. 19 חשודים נעצרו בגין הפרת סדר ו-3 שוטרים נפצעו קל. בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראים אזרחים מנפצים חלונות בנק ליד כיכר רבין ומציתים פחי אשפה. ההפגנה הסתיימה לקראת השעה 3 לפנות בוקר, כשאחרוני המפגינים התפזרו מכיכר הבימה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עם סיומה של ההפגנה הגדולה ביותר שנראתה מאז פרוץ המגפה, אלפי מפגינים המשיכו מכיכר רבין לרחובות מרכזיים בתל אביב בהם רוטשילד, יבנה, וחשמונאים. מפגינים רבים שצעדו ברחובות קראו "ביבי הביתה".

מאות מפגינים חסמו שורה של צירי תנועה בתל אביב, בהם רחוב החשמונאים, המסגר-יצחק שדה, וכן הירידה לכיוון נתיבי איילון. עימותים קשים נרשמו בין המשטרה למפגינים, במהלכם נעצרו 19 חשודים בגין הפרת סדר ו-3 שוטרים נפצעו קל. 

המונים הגיעו לצומת עזריאלי וחסמו את התנועה באופן בלתי חוקי. כוחות המשטרה ככל הנראה הבינו כי המפגינים עושים את דרכם לעבר המקום והתכוננו עם כלי רכב ופרשים משטרתיים. מפקד תחנת לב תל אביב ניסה לפנות אל המפגינים ולבקש מהם להתפנות מהמקום ללא כל התנגדות: "מדבר סגן ניצב דודי שלו, מפקד תחנת לב תל אביב. אתם בהתקהלות בלתי חוקית. יש לכם 5 דקות לפנות את הצומת. אם לא תפנו את הצומת אנחנו ניאלץ להשתמש נגדכם בכוח סביר". 

במהלך הלילה הציתו המפגינים פחי אשפה וניפצו את חלונות בנק דיסקונט ברחוב אבן גבירול, ליד כיכר רבין. ב-2012, במהלך המחאה החברתית, נופץ אותו חלון בדיוק במהלך ההפגנות. כ-250 איש חסמו את רחוב רוטשילד לתנועה. כוחות המשטרה ומג"ב ניסו לאפשר למכוניות את המשך הנסיעה ולפזר את ההתקהלות. מספר שוטרים הותקפו באמצעות גז מדמיע - 3 מהם נפצעו קל וכמה מפגינים נעצרו.

בתמונות וסרטונים המתעדים את המתרחש נראים אזרחים שונים מטיחים האשמות לעבר השוטרים במקום. אחד מהמפגינים צולם כשהוא צועק לעבר שוטר מג"ב: "אתה אמור להיות אח שלנו, אתה משלנו". מפגין אחר תועד קורא לשוטרים "אפסים, כלום". עם זאת לקראת סיום ההתפרעויות נשמעו גם מפגינים שקראו לעבר השוטרים: "אנחנו איתכם, הם בצד שלנו ואנחנו בצד שלהם. אנחנו רוצים מדינה ליברלית - הם יודעים את האמת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל Infonews12@ch2news.co.il