מנהל משמרת בתחנת הרכבת תל אביב סבידור מרכז הבחין אתמול (שני), סמוך לשעה 17:00 בנוסעת נסערת על הרציף. אחרי תשאול קצר הבין מנהל המשמרת מני נתני כי ילדיה של הנוסעת, בתינוק בן שנתיים ואחיו בן ה-13 עלו בטעות לרכבת שהחלה בנסיעה לכיוון באר שבע – בזמן שהאם נשארה על הרציף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנהל המשמרת נתני יצק קשר עם מרכז השליטה הרכבתי הארצי והודיע לכלל צוות הרכבת באזור האירוע. במקביל, כוחות הביטחון שפועלים בתחנות הרכבת החלו לבצע סריקה של רציפי התחנות. באותה העת, פקח הרכבת רועי עמרי החל בסריקה נרחבת בתחנת, איתר את האחים המפוחדים, הרגיע אותם ודיווח על מציאתם. בהמשך הוא ליווה אותם באופן צמוד עד ירידתם בתחנת חולון.  כשירדו מהרכבת הם פגשו את המאבטח שליווה את הילדים עד אשר הגיעה האם מלווה על ידי ראש משמרת הבטחון  אייטגב  אנדעלמאו.

צוות הרכבת שהשתתף במבצע
צוות הרכבת שהשתתף במבצע | צילום: רכבת ישראל

"הייתי בחרדה עצומה וחסרת אונים, וכבר דמיינתי את הילדים מגיעים לבאר שבע ונאבדים לנצח", סיפרה בת-אל מזרחי אימם של הילדים. "היינו בדרך לחגיגת יום הולדת ולמרות מה שקרה לא ויתרנו והגענו לחגיגה. תודה לצוותי הרכבת על מסירותם".

"מיד כשהבנתי מה קרה נזכרתי בילדתי בת ה-3 והיה חשוב לי כל הזמן להרגיע את האם ולעדכן אותה שהאירוע בשליטה" מספר מני נתני מנהל המשמרת בתחנת סבידור, "הדגשתי לה כי הילדים נמצאו ואנחנו שומרים  עליהם עד שישובו לחיקה".

רכבת ישראל
רכבת ישראל | צילום: ChameleonsEye, shutterstock

ראש משמרת האבטחה שליווה את האם אמר: "עכשיו כשנכנסים לחופש הגדול אני מדגיש להורים את החשיבות שבהשגחה תמידית על הילדים ברציפי הרכבת", הוסיף אייטגב אנדעלמאו, ראש משמרת האבטחה שליווה את האמא. "היה חשוב לי ללוות באופן אישי את האם עד למפגש עם ילדיה כדי שתדע שאנחנו כאן למענה".

רועי עמר פקח הרכבת הנוסעת מסר בתגובה: "מיהרתי לאתר את הילדים האבודים על הרכבת ולהרגיע את הגדול מבינהם שהיה מבוהל. זה חלק מהתפקיד שלי כמנהל הנסיעה ברכבת ואני שמח שיכולתי לסייע ושהכל הסתיים בשלום".