ברקע הגברת אכיפת הקורונה בכלל, והתרבות הקנסות על אי-עטיית מסכה בפרט, תיעוד מבני ברק מראה כי גם השוטרים עצמם לא תמיד מקפידים על ההנחיות. אזרח תיעד שוטר שנתן קנס לאזרח אחר, כשהשוטר בעצמו עוטה מסכה שלא לפי ההנחיות - ופיו ואפו חשופים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד רואים איך האזרח שתיעד את האירוע פנה לשוטר בזעם: "ידידי תן לעצמך 500 שקל קנס עכשיו. אתה עבריין אתה לא יכול לאכוף את החוק". משלא הגיב, פנה לשוטרת שהייתה איתו, ואמר: "גברת תני לו בבקשה 500 שקל קנס".

לאחר מכן, רואים איך פונה המתעד לאזרח שקיבל באותו הרגע את הדוח ואומר לו: "ידידי קח ממני את הסרטון, הוא סיכן אותך". בשלב הזה השוטרת פנתה למתעד. "אדוני את מפריע, יש פה משהו חריג", אמרה. "אני מבקשת ממך לעזוב את המקום. אתה יודע על מה עצרנו אותו?".

המתעד לא ויתר והמשיך למחות כנגד השוטרת: "זה לא רלוונטי, אסור לו לתת לו קנס הוא לא שומר על החוק בעצמו. אתם עבריינים בעצמכם. את חיה על הקופה הציבורית, אני משלם לך כסף".

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך פעילות אכיפה הבחינה שוטרת ברוכב אופנוע המרכיב אדם נוסף ללא קסדה. השוטרת הורתה לנהג לעצור וביקשה ממנו להזדהות. אחד הרוכבים ניסה לעזוב את המקום תוך שהוא מתעלם מהנחיות השוטרת. בשלב זה השוטר שהיה בניידת זיהה את המתרחש ומיהר להתקרב למקום כדי לסייע לשוטרת, תוך שהוא עוטה את המסיכה על פניו כנדרש".