הפרה בולטת של הסגר - שנראתה למרחקים: הערב (שישי), למרות ההגבלות והאיסורים, נערכה חתונה בכפר אבו גוש באזור ירושלים, מתחת לאפם של השוטרים. בחגיגה שוגרו גם זיקוקי דינור - ש"סימנו" למשטרה על האירוע החריג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשמי האזור נראה מופע מרהיב של זיקוקים: בירור קצר העלה שאכן מדובר בחתונה – ובהפרה של התקנות והאיסורים. גם מהרחפן בשמי האזור נראית החתונה, באזור המסגד הגדול של אבו גוש.

טרם התברר כמה אנשים נמצאים בחגיגה. השוטרים מהמחסום במחלף חמד מיהרו לדווח לתחנת הראל הקרובה, ששלחה ניידת משטרה לאירוע. 

זמן קצר לאחר מכן פרץ עימות בכפר, כאשר שוטרים הבחינו בעסק פועל. "במהלך ניסיון לזהות את בעל המקום לצורך ביצוע אכיפה, התפתחה במקום תקיפה של השוטרים ע"י החשוד ובני משפחתו", נמסר. השוטרים עצרו שלושה חשודים בגין תקיפת שוטרים: "נמשיך לפעול בנחישות וללא פשרות לאכיפת הנחיות הסגר, ובדגש נגד מי שמפר אותן באופן בוטה תוך ניסיון להפריע לשוטרים במימוש אחריותם לשמירה על בריאות הציבור".

החתונה באבו גוש אינה מקרה יחיד: המשטרה בצפון בודקת דיווחים על כמה חתונות אך הודיעה כי היא מרוצה מהצייתנות של התושבים עד כה. למרות הנוכחות המסיבית של המשטרה בצפון, לידי חדשות 12 הגיעו תלונות מתושבים באזור הכפרים בסמוך לנצרת על קולות של חתונות. המשמעות: המשטרה לא מצליחה למנוע באופן הרמטי את התופעות שהובילו לעלייה בתחלואה בחברה הערבית. 

פוראת נסאר השתתף בהכנת הידיעה.