נער בן 14 רץ להוריו כשהוא מבוהל ובוכה, לאחר שבלע גוף זר. "לא הצלחנו להבין מה קרה, רק שהוא בלע משהו. לא חשבנו פעמיים קפצנו לרכב ונסענו למוקד טרם-רפואה דחופה במודיעין", סיפרו הוריו. לאחר מכן הסתבר כי הוא בלע חץ קליעה למטרה, בעת שישב מול המחשב, כנראה בהיסח הדעת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ההורים הגיעו עם הנער שהיה מבוהל מאוד", סיפר מנהל מוקד טרם חביב גבאי, "חיצונית הוא נראה בסדר, ולכן קודם הרגענו אותו והנחנו אותו לעשות נשימות, כדי שנוכל לחלץ ממנו את הסיפור. לאחר שהבנו שמדובר בבליעת גוף זר, בתוך מספר דקות הוא הוכנס לצילום רנטגן".

בן 14 בלע חץ (צילום: מרפאת טרם)
צילום הרנטגן של הנער | צילום: מרפאת טרם

בצילום נראה כי מדובר בחץ גדול במיוחד עם סיכה שכבר עושה את דרכה מהקיבה למעי, ועלולה לחורר את אחד האיברים ולסכן את חייו. הנער הובהל באמבולנס לבית החולים.

אביו של הנער סיפר כי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) הנער הוכנס מיד לניתוח חירום, שם הוצא החץ מהקיבה. הוא הודה לכל הצוותים הרפואיים של טרם ושל בית החולים על מהירות התגובה. "אנחנו ממתינים כעת שיתאושש ומקווים שלא נגרם לו כל נזק", שיתף האב.

חביב גבאי, קורא להורים להשגיח בעיקר על ילדים קטנים שיש חשש שיבלעו חפצים קטנים שפזורים בבית, אך גם על בני נוער שכרגע בחופשת קיץ ויכולים גם הם להיפצע מתאונות בבית. יצויין כי בכל שנה מוקדי טרם-רפואה דחופה מטפלים בעשרות אלפי מקרים של תאונות ביתיות ובהן בליעת גופים זרים, כוויות, נפילות, חבלות ושברים.