ארץ ישראל היפה: בתקופת הקורונה אוכלוסיית הקשישים במדינת ישראל נאלצת להתמודד עם בדידות יום-יומית, ולא לכל אדם מבוגר יש מי שיתמוך בו במהלך התקופה הזו. מדינת ישראל לא מצליחה להגיע לכל הקשישים ולעזור להם, אבל בימים אלו ישנם אנשים שבחרו להרים את הכפפה - ולעזור בעצמם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עדי וקורין מפתח תקווה הן בעלות עסק לעיצוב פנים, ובתחילת משבר הקורונה פנו לרווחה בעיר כדי לנסות ולעזור לקשיש במצוקה. את הימים האחרונים העבירו בביתו של נתן, ניצול שואה בן 86 שחי לבדו בדירה שלא ממש ראוי לחיות בה.

"הוא אמר לנו שבחורף פשוט יורד עליו גשם בתוך הבית, ושאין לו מים חמים במקלחת. אז, רצינו להביא לו את החוץ לתוך הבית. אנחנו מתכננות לעשות כאן פינה עם אדניות, עם צמחים ועם איזשהו כיסא נוח. הבאנו לו גם ארנב כדי שתהיה לו חברה".

גם אפרת וכטל, מנחה ועיתונאית, החליטה לנצל את הרשתות החברתיות לסייע לקשישה ניצולת שואה. אחרי שהתנדבה בערב החג עם עמותת "עזרה מיידית" לניצולי שואה, אותה הקשישה סיפרה על כך שגנבו לה 3,000 שקלים.

 הישראלים שמתנדבים לשפץ דירות של קשישים בזמן הסגר (צילום: החדשות12)
שיפצו את דירתו של ניצול שואה בן 86. עדי וקורין | צילום: החדשות12

"הצלחנו לגייס 21 אלף שקל. אני לא ציפיתי לזה. השגנו גם דוד בחינם, וכמובן שיפוץ ומזגן ומכונת כביסה. חבר'ה שפנו אליי, מפקד יחידה במילואים, שהחליטו לבוא כל החבר'ה ביחד לשפץ את הבית. אני פרסמתי בעמוד שלי, מי שיכול לעזור, ותרמו לך באהבה".

בעולם מושלם, ממשלת ישראל הייתה דואגת לאותם הקשישים שחיים בתנאים הקשים האלו, ושמשלמים מחיר לא פשוט במשבר הזה. ועדיין, מעודד לדעת שיש אזרחים שמסרבים להיות אדישים למצב, ומבקשים לעשות קצת טוב לסובבים אותם גם בתקופה שכזאת.