אזהרה: התוכן עלול להיות קשה לצפייה

התעללות באשדוד: כלבת פיטבול בת שנתיים, נקשרה על ידי שלשלאות מתכת קצרות לקיר חיצוני של בניין ברחוב סיני, והושארה כך ללא מים ומזון - עד שמצאה את מותה.

למעלה מ-20 שעות כלבת הפיטבול הייתה קשורה בחגורת חנק, סובלת מהחום וגוססת אט אט. עוברים ושבים שלא ידעו במה מדובר ולמי שייכת הכלבה, תיעדו את המתרחש - אך לא הזעיקו עזרה מיידית. 

"זה נוראי מה שקרה פה. איפה היו כל השכנים של בעל הכלבה? למה לא עשו כלום? למה לא הביאו לה מים", זועם רועי דדון, תושב העיר. "הכלבה ייללה כל הלילה. היה חום אימים. היא גססה למוות. אפשר היה להציל את חייה. איך ייתכן שכלבה במשך 20 שעות לפחות קשורה בחגורת חנק נאבקת על חייה - וכולם אדישים".

הכלבה שייכת לתושב אשדוד שיצא מביתו במשך כיומיים והותיר את הכלבה קשורה למרפסת בקומה הראשונה, ללא מים ואוכל. לא ברור לאן הוא נעלם ומדוע איש מהשכנים לא טרח להציל את הכלבה המסכנה, שרבים זיהו את מצוקתה. 

"אני רואה את התמונות והסרטונים פעם אחר פעם, אני לא יכול להוציא את הכלבה הזו מהראש שלי", שחזר א', חברו של בעל הכלבה. "היא הייתה כלבה מדהימה ידידותית מאוד. מתוקה ומקסימה. הוא (הבעלים) היה במשבר אישי בחייו. בשנה האחרונה כמעט ולא טיפל בכלבה. לא ידעתי שהוא מתעלל בה בצורה כזו, שהוא השאיר אותה בלי אוכל ומים. זה מוות נוראי".

לדברי החבר, ביום שישי בעל הכלבה התקשר אליו וביקש ממנו כסף לנסיעה לביתו באשדוד. "נתתי לו 200 שקלים לנסוע הביתה והתברר לי שהוא קנה בזה בירות וכל מיני שטויות", סיפר החבר.

שכנים ששמעו את היללות של הכלבה בשבת בצהרים התקשרו למוקד המשטרה. המשטרה פנתה לווטרינר וזה הגיע למקום ולקח את הכלבה כשהיא גוססת. כעבור זמן קצר מאוד היא מתה. לדברי תושבים אחרים, הם גם פנו לעיירה מספר פעמים החל מיום שישי, אך המוקד לא ענה לקריאות העזרה.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות מותה של הכלבה ובכוונת החוקרים לעצור את בעליה בחשד להתעללות. אם ימצא אשם, הוא עלול לרצות עד שלוש שנות מאסר בפועל.

ממשטרת אשדוד נמסר בתגובה:

אחר חצות הלילה של יום שישי (00:15), התקבלה במוקד העירוני תלונה על כלב נובח. נציג השירות הוטרינרי הגיע בשעה 09:00 בבוקר לכתובת הנ"ל ומצא כלב במצוקה קשה. כל הניסיונות לבצע בו החייאה תוך העברתו למרפאת הכלביה העירונית כשלו והכלב מת.

לאור המקרה החמור הגישה העירייה תלונה במשטרה והנושא נמצא כעת בחקירה משטרתית. במקביל האירוע יתוחקר גם במחלקה הוטרינרית להפקת לקחים.

בתחקיר ראשוני נמצא כשל בזמן התגובה שנבע מנוסח התלונה. איש לא שיער כי מדובר בכלב המצוי במצוקת חיים. יחד עם זאת, המוקד העירוני והמחלקה הוטרינרית יערכו בירור לבחינה והפקת לקחים וידאג לנסח נהלי עבודה שיבטיחו שמקרה כזה לא יישנה.

ככל שיתקבלו תוצאות החקירה המשטרתית, נפעל על פיהן.