אופירה אסייג כפי שלא הכרתם: מאז שנכנסה לעולם הספורט, אופירה אסייג מתמודדת עם ביקורת כמעט באופן יום-יומי. הדרך שעברה בשנים האחרונות מאז היותה שדרנית קווים בערוץ הספורט ועד שהפכה למגישת תוכנית טלוויזיה הייתה לא קלה, אך היום ניתן לומר שהיחס אליה - וגם לשותפה לתכנית אייל ברקוביץ' - השתנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"האם עברתי מהפך? אני לא יודעת אם זה מהפך כי מעולם לא באמת השתניתי", הסבירה אסייג. "הייתי כזאת עוד מהימים שלי בבית הספר דתי-חרדי. ידעתי מה אני רוצה, והייתי יודעת לעשות גבות ושפם, ומי שהייתה מעצבנת אותי - הייתי עושה לה רק חצי שפם".

אסייג מנסה להסביר את שינוי היחס כלפי התכנית שלה, שבהתחלה נחשבה לתכנית בידור וכיום נתפסת כתכנית אקטואליה מצליחה. "בתחילת הדרך היה קשה לעכל אותי ואת התכנית, היא הייתה נראית פרובוקטיבית מדי כשאנשים עפים מהאולפן כמו זבובים", הסבירה אסייג. "אני חושבת שלאט לאט הצופים הבינו, הפנימו והצליחו לקבל את זה שאנחנו משהו אחר".

מבחינת אסייג, מאז ומתמיד אלו היו הנושאים שעניינו אותה. "זה התחיל כמו תכנית בידור, אמרנו נביא זמר או קומיקאי או מי שנמצא בכותרות - ואז התחלנו להביא פוליטיקאים לתכנית. אני וברקו מאוד אוהבים אקטואליה ופוליטיקה ועד עכשיו לא הייתה לי הזדמנות לעסוק בזה".

לפני כשבועיים הגיע השר צחי הנגבי אליה לאולפן, שם אמר כי הטענה שלאנשים אין מה לאכול היא "חארטה", אמירה שגררה תגובות נרחבות"צחי הנגבי רגיל שמדברים איתו עקום, ואנחנו באנו אליו ישר. תיכננתי להוציא אותו מאיזון, ככה יצא לו ה"צחי". עזבי את ההתנצלות, אני לא מקבלת את ההתנצלות - והעם לא מקבל את ההתנצלות שלו", מסבירה אסייג.

אופירה אסייג ואייל גולן (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אופירה אסייג)
אופירה אסייג ואייל גולן ב-2018. "טעיתי שהגנתי עליו" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אופירה אסייג

אסייג מספרת איך היא גורמת לאותם מרואיינים מבוקשים להגיע אליה לאולפן, פעם אחר פעם. "הצוות שלי יודע, "לא" זאת לא תשובה, זו רק התחלת השיחה. למאיר כהן צלצלתי 350 פעמים כדי שיסכים להגיב לתחקיר 'עובדה' על הטרדות מיניות לכאורה". למרות זאת, אסייג אומרת שהיא לא מאמינה להכחשותיו ושהיא ציפתה שיתפטר.

אז מי עדיין מסרב לה? "ביבי אומר לי לא ושרה אומרת לי לא. אם ביבי היה בא לריאיון השאלה הראשונה שהייתי שואלת אותו היא איך הגעת למצב אחרי 13 שנות כהונה כראש ממשלה שהשם השני שלך הוא 'מושחת' בזמן שחצי מדינה קורסת?"

בשנת 2013 פרשת הקטינות של הזמר אייל גולן הסעירה את המדינה כולה, וגרמה לאסייג להתייצב מאחוריו. כעת, במבט לאחור, היא מסתייגת: "אני טועה, כמו כל בני האדם בעולם. טעיתי מבחינה מוסרית כשהגנתי עליו. אני אומרת זאת כאימא, כאישה וכעיתונאית". כעת, כמעט 7 שנים מהתפוצצות הפרשה, היא חושפת את מה שעבר עליה באותם ימים: "ידעתי שאשלם מחיר כבד. חטפתי מארגוני נשים, מאימהות ומילדות שנפגעו. היה לי קשה". 

אסייג טוענת כי היא לא נוהגת להתייחס לביקורות. "מעולם לא קראתי טוקבק - אני נשבעת בחיי. שיכתבו שאני וולגרית, שיכתבו שאני טורטלית - אז כתבו. אני לא יכולה להיות אחראית למה שאחרים מרגישים. אני אומרת לילדים שלי אם אתם רואים מישהו שכותב עליי משהו לא יפה – תחסמו אותו".