עשרות אוטובוסים ממאבק חברות ההסעה הפרטיות חסמו הבוקר (שלישי) את העלייה לירושלים באזור נווה אילן. הם חוסמים את שלושת נתיבי התנועה בכביש 1 ויוצרים עומסי תנועה כבדים. על האוטובוסים מודבקות מדבקות ענק עם דיוקנו של שר האוצר כ"ץ וכתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום – ענף ההסעות בקריסה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

מארגני ההפגנה הדגישו כי האוטובוסים ימשיכו להפגנת ענק מול משרד האוצר במחאה על התעלמות הממשלה ממצב הענף. כמו ענפים רבים במשק, גם חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים עם פרוץ המגפה. החברות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה ולכן בקשותיהם לא מתקבלות כי הן לא תחת אף משרד ממשלתי. בשל חוסר המענה מצד משרדי הממשלה – ארגון חברות הנסיעה הפרטיות יצאו בקמפיין הקורא לשרת התחבורה רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו.

חסימות בכביש 1
חסימות בכביש 1

ממארגני המחאה נמסר כי הכעס נובע בין היתר בשל העובדה כי למרות העומסים הקשים בתחבורה הציבורית הנובעת ממגבלות משרד הבריאות והעבודות באיילון, נמנעת המדינה להשתמש בשירותיהן של החברות הפרטיות במטרה להקל על העומסים, ובכך גם לסייע להן כלכלית.

מידי יום נוסעים בענף התחבורה הפרטים כ-1.2 מיליון ישראלים ובהם: תלמידים, כוחות הביטחון, אנשים בעלי מוגבלויות, חינוך מיוחד ועוד רבים. החברות מחזיקות 22 אלף כלי רכב ועובדים בהן כ-30 אלף מועסקים, שרובם המוחלט חזר לפעילות.

יו"ר ארגון חברות ההסעה בישראל ניסים סרוסי מסר בתגובה: "אנחנו מתריעים כבר שבועות ארוכים - יש עשרות אלפי נהגים בישראל שנמצאים במצוקה קשה ואף אחד לא שומע את הזעקה שלהם, הם שבעו מהבטחות ונמצאים עם הגב לקיר בגלל שאף אחד לא מוכן להקשיב להם". עוד אמר סרוסי: "אם לא תהיה תכנית חילוץ ענפית מידית כולנו נקרוס, אני קורא לשרה מירי רגב- אל תאפשרי לזה לקרות, האחריות לביטחון התעסוקתי של כולנו נמצאת בידיים שלך".