פחות מיממה לכניסתן לתוקף של ההנחיות החדשות שמגבילות את זכות ההפגנה, מאות בני אדם הגיעו אמש (חמישי) אל מול מעון ראש הממשלה בירושלים ומחו כנגדו וכנגד ההחלטה ללכת לסגר מהודק. במהלך ההפגנה, כעשרה פעילי ימין, שנמצאים באופן קבוע מחוץ למעון, תקפו בצורה מאיימת את כתב החדשות משה נוסבאום והצלם חנן שרויטמן, זאת בזמן שהם הלכו אל מחוץ להפגנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

זמן קצר לאחר שסיימו את השידור, החלו ללכת נוסבאום ושרויטמן לכיוון רכבם במטרה לפרוק ציוד. כדי להגיע לרכבם היה עליהם לעבור דרך קומץ של 10-15 מפגיני ימין, שנמצאים מחוץ לבלפור באופן קבוע. ברגע שכמה מהם זיהו את נוסבאום, הם החלו לגדף את השניים ולצעוק עליהם באופן מאיים, נוסבאום ושרויטמן התעלמו וניסו להגיע ליעדם. בתיעוד שהגיע לידי N12 ניתן לראות את המפגינים מתקרבים מאוד לפרצופו של נוסבאום ומטיחים בו קללות רבות. "אתה בן אדם מגעיל, אתה בן אדם מסריח. יא זבל, שמאלני בוגד. אתה חלאת המין האנושי. אתה צריך להתבייש יא עיתונאי מסריח".

הפגנה בבלפור מאות בני אדם שיושבים על כיסאות במרחק 2 מטרים (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

שרויטמן סיפר: "ברגע שעברנו אותם לכיוון האוטו, הם זיהו את נוסבאום ואחד מהם, שמוקדם יותר היום צעק אליי וגידף אותי, זיהה גם אותי ואז החלה מסכת של תקיפות. הם ליוו אותנו עד האוטו בצורה מאוד אלימה תוך שהם חוסמים את הדרך ומקללים אותנו כל הזמן".

את המחאה הזו מוביל ארגון "אין מצב" בראשותו של תא"ל במיל' אמיר השכל ובהשתתפותם של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ וראש השב"כ לשעבר כרמי גילון. כפי שהבטיחו מארגני המחאה, היא אכן מתקיימת במתכונת של קפסולות ובכך מאפשרת לנוכחים לשמור על הנחיות הקורונה. המפגינים יושבים על כיסאות, שומרים על ריחוק חברתי ועוטים מסיכות.

הפגנה בבלפור מאות בני אדם שיושבים על כיסאות במרחק 2 מטרים (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

מטעם ארגון "אין מצב" נמסר: "אנו קוראים לחברי הכנסת לקבל את המתווה לקיום הפגנות באוויר הפתוח בזמן הסגר שהוצע על ידינו לפני עשרה ימים ואושר על ידי רשויות המדינה ומאפשר את המשך קיומן של ההפגנות שהן נשמת אפה של מדינה דמוקרטית".

אחר-הצהריים תנועת 'הדגלים השחורים' קיימה מחאה בעשרות גשרים ברחבי הארץ.  התנועה הודיעה כי תמשיך להפגין גם בשבת הקרובה בצמתים ובגשרים, אך לא לוקחת חלק בהפגנות בבלפור. תנועת הדגלים השחורים מסרה: "במקום לפתור את משבר הקורונה נתניהו טס לעשות כביסה בוושינגטון, במקום לטפל בכלכלה הוא עסק שבוע שלם במציאת מטוס פרטי לאותה טיסה. למדינת ישראל אין ראש ממשלה מתפקד, יש לה נאשם בפלילים שמרסק כל חלקה טובה. היום כבר ברור לכל אזרח ואזרחית, לא בתי הכנסת, לא ההפגנות- הבעיה של ישראל היא הנאשם מספר אחת- בנימין נתניהו".

מוקדם יותר התקיימה הפגנה נגד הסגר מול הכנסת, במהלכה חלק מהמפגינים הגיעו עם שקים של צואת פרות והשליכו אותה כ"סמל הסירחון של השחיתות", לדבריהם. שר הדיגיטל דודי אמסלם שיצא מהכנסת ונכנס למשרד האוצר ספג קריאות "מושחת, בושה" ואף אחד המפגינים צעק לו: "אתה זבל".